Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjaliści z wizytą na obiekcie sportowym Legia Warszawa

Data publikacji 07.06.2011

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kobyłce oraz Zespołu Szkół w Radzyminie w ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „KIBIC” odwiedzili wczoraj obiekt sportowy Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa. Gimnazjaliści klas I i II zwiedzili stadion oraz muzeum klubu, również zapoznali się z zagadnieniami z zakresu: propagowania właściwych zachowań młodych osób podczas imprez sportowych, odpowiednich form postępowania podczas dotarcia oraz powrotu z miejsca organizowania tego rodzaju imprez. Ponadto młodzież poznała zagrożenia jakie mogą być następstwem nieodpowiedniej formy kibicowania. Przedstawiciele klubów sportowych oraz policjanci w ten sposób chcą przygotować młodych ludzi do kulturalnego udziału w wydarzeniach sportowych.

Przedstawiciele klubu sportowego Legia Warszawa oraz policjanci przygotowali program profilaktyczno-edukacyjny „KIBIC” adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Wczoraj w ramach tego zagadnienia uczniowie klasy I z Zespołu Szkół nr 1 w Kobyłce oraz klasy II z Zespołu Szkół w Radzyminie odwiedzili obiekt sportowy Legia Warszawa. Oprócz nauczycieli i opiekunów z uczniami na wycieczkę edukacyjną pojechali również policjanci z wołomińskiej Komendy asp. szt. Tomasz Sitek – oficer prasowy, oraz kom. Wioletta Zychnowska – ekspert do spraw prewencji kryminalnej.

Podczas blisko dwugodzinnej wycieczki młodzież zwiedziła nie tylko stadion Legii, który jest jednym z nowocześniejszych i bezpiecznych obiektów sportowych, lecz również muzeum klubu. Pracownik klubu sportowego Legia Warszawa zapoznał wszystkich z zasadami i przepisami jakie obowiązują na terenie ośrodka, przybliżył też młodym ludziom historię klubu Legia Warszawa. Z dużym zainteresowaniem uczniowie zwiedzali płytę boiska, trybuny kibiców, gości i gospodarzy oraz całe zaplecze stadionu. Po tej ciekawej prezentacji, policjanci z wydziału prewencji, wydziału psychologów i wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców przedstawili prawne aspekty negatywnych zachowań podczas masowych imprez sportowych, przyczyny wypadków oraz zdarzeń z udziałem kibiców podczas negatywnych zachowań a także uświadomili rolę i zasady bezpiecznego kibicowania.

Funkcjonariusze omówili dodatkowo gimnazjalistom przepisy prawne oraz zasady bezpieczeństwa w trakcie podróży do i z miejsc odbywania się takich imprez. Policyjny psycholog zapoznał młodzież z psychologicznymi aspektami zachowań agresywnych i asertywnych, sportowej złości oraz zasad rozpoznawania postaw związanych z przemocą i innymi negatywnymi zachowaniami. Wszystkie te i inne informacje przekazane uczniom miały na celu kształtowanie w nich prawidłowej postawy kibica, oraz przygotowanie młodych osób do kulturalnego udziału w wydarzeniach sportowych, które będą odbywały się na terenie podległym Komendzie Stołecznej Policji.

ts/wz
 

Powrót na górę strony