25.06.2015
Już niedługo zaczynają się wakacje. Dzieci wyruszą na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się z wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. W tym roku stołeczni policjanci akcję "Bezpieczne wakacje" rozpoczną się 27 czerwca. Działania będą trwały do 31 sierpnia.
25.06.2015
Rozpoczynają się wyjazdy dzieci i młodzieży na letnie kolonie. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci z wołomińskiej drogówki organizują punkt kontrolny, w którym, będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Od 29 czerwca w godzinach od 4:30 do 5:30 oraz 6:45 do 8:45 specjaliści ruchu drogowego dyżurować będą przy ul. Żelaznej na parkingach przed „Kauflandem”.
23.06.2015
Pierwsza w tym roku w powiecie wołomińskim debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa publicznego odbyła się wczoraj w sali widowiskowej w Radzyminie. W debacie udział wzięło kilkadziesiąt osób, a gośćmi specjalnymi byli: Komendant Powiatowy Policji w Wołominie nadkom. dr Marek Ujazda, Naczelnik WRD KPP Wołomin podinsp. Paweł Wosiński, Naczelnik wydziału PG i Korupcji KPP Wołomin kom. Paweł Strzelecki, Zastępca Dowódcy JRG PSP Wołomin kapitan Edward Szymankiewicz. Gospodarzami spotkania byli: Komendant Komisariatu Policji w Radzyminie kom. Rafał Trzaskoma i Burmistrz miasta i gminy Radzymin Krzysztof Chaciński.
23.06.2015
35-letniego Mariusza W. zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Mężczyzna od lutego 2011 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
22.06.2015
Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Radzymin do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 22 czerwca bieżącego roku w godzinach 17:00-19:00 w sali widowiskowej w Radzyminie przy ul. Konstytucji 3-ga Maja 15. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej” jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
21.06.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
19.06.2015
Sześciu mężczyzn w wieku od 32 do 57 lat usłyszało zarzuty udziału w procederze podrabiania pieczątek diagnostycznych w dowodach rejestracyjnych pojazdów mechanicznych. Łącznie policjanci z komisariatu w Kobyłce w wyniku zebranych materiałów dowodowych przedstawili 14 zarzutów . Jak ustalili funkcjonariusze co najmniej cztery osoby przekazywały dowody rejestracyjne swoich samochodów wraz z wyznaczoną wcześniej kwotą pieniędzy 32-letniemu Arkadiuszowi F., który następnie dokumenty te dostarczał 34-letniemu Norbertowi S. Ten przy użyciu podrobionej pieczątki uprawnionego diagnosty potwierdzał w dowodach rejestracyjnych przeprowadzenie badań technicznych pojazdów. Teraz całej szóstce może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
18.06.2015
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Międzylesiu wspólnie z gminą Poświętne przygotowały i zorganizowały dla wszystkich młodszych uczniów Szkół Podstawowych na terenie gminy, konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Dziś konkurs został rozstrzygnięty a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. W tak ważnej uroczystości nie zabrakło również policjantów wołomińskiej Komendy, których reprezentowali Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinsp. Jerzy Sztuc, Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP Wołomin podkom. Michał Sputo i oficer prasowy KPP Wołomin asp. szt. Tomasz Sitek.
18.06.2015
30-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości – 1,1 promila alkoholu w organizmie kierował po drodze publicznej skodą fabią. Nie było to jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się Kamil D. Kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży samochodu, którym się poruszał. Policjanci z komisariatu w Kobyłce, gdzie pojazd został skradziony już przesłali do sądu rejonowego w Wołominie akt oskarżenia wobec 30-latka. Kamilowi D. grozi nie tylko kara do 5 lat pozbawienia wolności, lecz również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
16.06.2015
Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
<<
<
1
>>