25.11.2015
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie prowadzą czynności w sprawie uszkodzenia samochodów zaparkowanych na parkingu przy ul. Fieldorfa w Wołominie. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi czynności w przedmiotowej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie przy ul. Wileńskiej 43A
25.11.2015
W ostatnich dniach zanotowaliśmy znaczne spadki temperatury. Ochłodzenie, które odczuwamy może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy zadzwonić, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
25.11.2015
67 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów - to wyniki II edycji Badania spójności społecznej zrealizowanego przez Główny Urząd Statystyczny w I połowie 2015 r. na blisko 14 tys. osób. Z ankiety wynika, że Policja obok straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i wojska cieszy się dużym zaufaniem społecznym.
25.11.2015
23-letniego Konrada Ł. zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. Na terenie jego posesji pod Wołominem, policjanci ujawnili karoserię oraz podzespoły hybrydowej toyoty yaris skradzionej kilka dni wcześniej na warszawskim Bemowie. Oprócz tego samochodu na policyjnym parkingu funkcjonariusze zabezpieczyli również hondę civic, mazdę CX-5, dostawcze renault oraz części innych pojazdów, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań mechanoskopijnych mających na celu sprawdzenie legalności ich pochodzenia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży. Teraz sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary jaką zostanie objęty 23-latek.
25.11.2015
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Na terenie powiatu wołomińskiego rusza akcja znakowania rowerów. W ramach kampanii promocyjnej projektu pn. „ Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i kulturą”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódz-twa Mazowieckiego na lata 2007- 2013 rusza akcja znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest oznakowanie rowerów użytkowników szlaków turystycznych na terenie powiatu wołomińskiego jak również możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzane są przez Komendę Powiatową Policji w Wołominie oraz podległe jej Komisariaty.
24.11.2015
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
23.11.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
23.11.2015
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
20.11.2015
20.11.2015
Uroczyste przekazanie nowego radiowozu Skoda Yeti dofinansowanego przez samorząd miasta Kobyłka odbyło się wczoraj przed siedzibą Komisariatu Policji w Kobyłce. Z nowego pojazdu korzystać będą miejscowi policjanci. W uroczystości tej udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda, komendant i z-ca komendanta KP Kobyłka, Burmistrz i V-ce Burmistrz miasta Kobyłka, Kierownik Wydziału Administracji i Informatyki UM Kobyłka Monika Świderska oraz ksiądz prałat – proboszcz Parafii Św. Trójcy. Spotkanie to, było też okazją do wyróżnienia za wzorową służbę 5 funkcjonariuszy z komisariatu w Kobyłce.
<<
<
1
>>