23.10.2014
Wczoraj w Urzędzie Miasta Wołomin, sześciu wołomińskich policjantów otrzymało nagrody z rąk burmistrza - Ryszarda Madziara. Upominki i bony na zakupy dla policjantów Komendy Powiatowej w Wołominie były podziękowaniem za profesjonalizm, zaangażowanie i rzetelność podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz godną uznania postawę w działaniu na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej.
23.10.2014
Cztery wnioski o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie złożyli policjanci zespołu do spraw nieletnich Wołomińskiej Komendy wobec 14-latki. Dziewczyna dwukrotnie okradła z obuwia w szkole, do której uczęszczała swoich rówieśników, oraz w dwóch sklepach spożywczych ukradła artykuły spożywcze i słuchawki o łącznej wartości 47 złotych. Sąd zdecydował o umieszczeniu 14-latki w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
22.10.2014
AKT prawny DECYZJA Nr 340/2012 KOMENDANTA STOŁECZNEGO POLICJI z dnia 21.06.2012r. w sprawie wprowadzenia do użytku służbowego „Instrukcji w sprawie obiegu dokumentacji jawnej, jednolitych zasad terminowego załatwiania spraw, rozliczania pracowników w Komendzie Stołecznej Policji oraz jednostkach organizacyjnych Policji podległych Komendantowi Stołecznemu Policji”.
22.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
22.10.2014
16480 sztuk papierosów znanych światowych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz blisko 0,5 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy znajdowały się w jednym z „barów” w Kobyłce. 55-letni Jerzy T. właściciel lokalu gastronomicznego już został przesłuchany, zabezpieczony towar trafiły do policyjnego depozytu. Teraz odpowie nie tylko za przestępstwo z ustawy karno-skarbowej, lecz również z ustawy Prawo Własności Przemysłowej.
22.10.2014
Wczoraj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wołominie dwukrotnie spotkali się z osobami starszymi w ramach programu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Pierwsze spotkanie skierowane było do członków Klubu Emerytów i Rencistów w Wołominie, drugie zaś do Klubu Seniora Słoneczna w Wołominie. Głównym tematem rozmów profilaktycznych były oszustwa metodą „na wnuczka”, kradzieże z włamaniem, kradzieże kieszonkowe. W trakcie spotkań z seniorami, zaproszone przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie, promowały dodatkowo zdrowy styl życia osób starszych.
21.10.2014
Włamał się do osobowego renault na terenie parkingu Centrum Handlowego w Markach. W chwili zatrzymani przez funkcjonariuszy z Marek miał przy sobie śrubokręty, przy pomocy których najprawdopodobniej wyłamał zamki w pojeździe. 38-letni Piotr M. trafił do policyjnej celi, usłyszał też zarzuty usiłowania kradzieży mienia. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został dodatkowo objęty policyjnym dozorem.
21.10.2014
26-latka zatrzymali funkcjonariusze prewencji wołomińskiej Komendy. Mężczyzna kilka dni temu w godzinach nocnych wszedł na teren prywatnej posesji, gdzie z budynku wymontował dwa okna, następnie ukrył je pod wiatą i przygotował do wyniesienia. Łukasz Ch. już usłyszał zarzuty kradzieży nie tylko wartych blisko 1600 złotych okien lecz również płyt OSB oraz posiadania środków odurzających – marihuany.
20.10.2014
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
18.10.2014
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego i komisariatu w Kobyłce w ramach prowadzonych działań wymierzonych w przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 6 osób w wieku od 16 do 31 lat podejrzewanych m. in. o kradzieże motocykli, skuterów, rowerów na terenie powiatu wołomińskiego. W prowadzonym pod nadzorem prokuratury rejonowej w Wołominie śledztwie zarzuty usłyszało 4 osoby w tym 13 kradzieży i paserstwa, gdzie wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę ponad 70 tys. złotych. Jedna osoba została objęta policyjnym dozorem, kolejna zgodnie z wyrokiem sądu trafiła do zakładu karnego celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych 16-latków materiały skierowano do sądu rodzinnego.
<<
<
1