31.03.2015
Dziś policjanci i pracownicy wołomińskiej Komendy uczestniczyli w zorganizowanym w sali odpraw Wydziału Prewencji spotkaniu wielkanocnym. Na zaproszenie kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz przewodniczącego koła NSZZP w Wołominie, świąteczne życzenia Policjantom i Pracownikom Policji składali, Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki oraz ksiądz prałat Sylwester Sienkiewicz. Były życzenia kolejnych sukcesów zawodowych i satysfakcji z codziennej służby, oraz radosnych, miłych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych.
31.03.2015
Ruszyła kolejna odsłona kampanii społecznej „Nie daj się złowić!” realizowana przez Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Akcja przeciwdziała wzmożonym kradzieżom podczas świątecznych zakupów. To sprzyjające okoliczności dla kieszonkowców grasujących w środkach komunikacji miejskiej i sklepach. Stołeczni policjanci opracowali wyjątkowo skuteczną metodę, która zyskuje uznanie poza granicami Polski.
31.03.2015
Wczesną wiosną trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania. W takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Dym powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków drogowych. W wyniku wypalania traw dochodzi do wielu szkodliwych procesów, a w szczególności, ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu
31.03.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
28.03.2015
Kierując osobowym citroenem, wykonując manewr skrętu nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doprowadził do zderzenia drogowego z kierującym motocyklem. Ten w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy samochodu wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 45-letni Zbigniew R. usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku drogowego następstwem czego była śmierć 35-letniego motocyklisty.
27.03.2015
W czwartek (26 marca br.) w Internecie zamieszczona została informacja dotycząca rezygnacji z dalszej służby funkcjonariusza Komendy Stołecznej Policji sierż. Kamila Całka. W dołączonym do informacji materiale wideo wymieniony funkcjonariusz formułuje wobec polskiej Policji zarzuty, które godzą w jej dobre imię i naruszają zasady etyki zawodowej. Nie mamy w zwyczaju komentować przyczyn, jakimi kierują się policjanci odchodząc ze służby. Nie mogą jednak pozostać bez odpowiedzi słowa wprowadzające w błąd opinię społeczną.
27.03.2015
Policjanci z Wołomina i Kobyłki zwrócili się do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec 15 i 16-latka. Chłopcy kilka dni temu na terenie Turowa i Kobyłki dopuścili się podpalenia nieużytków rolnych oraz opuszczonej posesji, efektem czego było zniszczenie infrastruktury gleby, części budynku mieszkalnego oraz powstanie pożaru na powierzchni około 8 hektarów. W tym ostatnim przypadku sprowadzili niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach.
27.03.2015
Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy odwiedzili wczoraj Szkołę Podstawową w Nadmie. Policjanci przygotowali dla dzieci tresurę policyjnego psa, oraz rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa na drodze, w podróży, w domu i na podwórku. Ta niedługa, ale pełna atrakcji wizyta policjantów, sporo przybliżyła naszym najmłodszym informacji o pracy policjantów, o tym, że są dla nich i są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy. O tym, że są ich przyjaciółmi.
27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
26.03.2015
Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych jakie miały miejsce na terenie powiatu wołomińskiego. Świadkowie lub osoby mogące udzielić informacji pomocnych w ustaleniu sprawców w wymienionych sprawach, proszeni są o osobiste skontaktowanie się z Komendą Powiatową Policji w Wołominie, Wydział Prewencji przy ul. Legionów 31a, Zespół ds. Wykroczeń lub telefonicznie pod numerami: (022) 776 45 08 wew. 110 i 122 lub 776 20 21 czynny całą dobę. Również anonimowo.
<<
<
1
>>