24.01.2015
Funkcjonariusze wydziału wywiadowczo – patrolowego stołecznej Komendy, pełniąc służbę na terenie powiatu wołomińskiego zatrzymali 32-latka, który kierował fiatem bez uprawnień. Ta kontrola zakończyła się dla mężczyzny nie tylko ukaraniem mandatem karnym za popełnione wykroczenie, lecz również zarzutami przywłaszczenia volkswagena passata, do jakiego miał dopuścić się w czerwcu ubiegłego roku. Bezpośrednio z wołomińskiej Komendy Rafał K. zgodnie z nakazem sądu trafił do zakładu karnego celem odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo jakiego dopuścił się w przeszłości.
23.01.2015
Kryminalni wołomińskiej Komendy i warszawskiej Pragi Północ zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o przestępstwa samochodowe. Na terenie posesji w Kobyłce, w jednym z garaży policjanci ujawnili mazdę 6, skradzioną kilka dni wcześniej w Białymstoku. Samochód był już częściowo rozmontowany, a części przygotowane do dalszego wykorzystania. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili kilka telefonów komórkowych, narzędzia mogące służyć do kradzieży pojazdów i nabijania numerów identyfikacyjnych. 37-letni Paweł K. ps. „Nochal”, 46-letni Leszek G. i 48-letni Bogusław Cz. już usłyszeli zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży.
23.01.2015
Już za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Policjanci wołomińskiej "drogówki", będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 8:30 specjaliści ruchu drogowego dyżurować będą przy ul. Żelaznej na parkingach przed „Kauflandem”.
23.01.2015
Kradzież wartej 800 złotych renault laguny zgłosiła mieszkanka Wołomina. Samochód 16 stycznia br. na terenie warszawskiej Pragi Południe brał udział w zdarzeniu drogowym, w którym ucierpiał obywatel Niemiec. Kierujący laguną porzucił rozbity pojazd i oddalił się. Ustalenia jakie przeprowadzili funkcjonariusze wołomińskiej Komendy wskazywały, że zarówno o kradzież pojazdu jak i spowodowanie wypadku podejrzewany jest 28-letni syn właścicielki renault. Artur K. został zatrzymany przez kryminalnych w Warszawie. Mężczyzna został przesłuchany, przyznał się do kradzieży samochodu należącego do matki i spowodowania wypadku drogowego. Oprócz odpowiedzialności karnej za przestępstwo przeciwko mieniu i bezpieczeństwu w komunikacji odpowie również za posiadanie narkotyków.
22.01.2015
Kryminalni wołomińskiej Komendy zatrzymali 30-latka, podejrzewanego o kradzież w listopadzie ubiegłego roku kradzieży kabli telekomunikacyjnych ze studzienek w Wołominie. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów przywłaszczenia mienia o łącznej wartości 5100 złotych. To nie jedyne przestępstwo jakie miał na swoim koncie Kamil D. na początku stycznia br. na terenie warszawskiego Targówka ukradł audi 80, które posłużyło mu następnie do kradzieży kolejnych przewodów telekomunikacyjnych. Funkcjonariusze nie wykluczają przedstawienia mężczyźnie następnych zarzutów, w tym kradzieży z terenu Zielonki nissana micry.
22.01.2015
Z udziałem Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji, Wojewody Mazowieckiego, Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego i kadry kierowniczej garnizonu stołecznego odbyła się w Białej Sali odprawa roczna Komendy Stołecznej Policji.
21.01.2015
Przypominamy, że 31 sierpnia weszła w życie nowelizacja ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Nakłada ona na pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Ułatwia to kierowcom odpowiednio wcześniejsze dostrzeżenie pieszego i podjęcie odpowiednich działań.
21.01.2015
Wywołał awanturę w trakcie której dotkliwie pobił mieszkającą z nim 30-latkę. Ta z obrażeniami głowi, złamanym nosem i stłuczeniem klatki piersiowej trafiła do szpitala. Powiadomieni o tym zdarzeniu funkcjonariusze prewencji wołomińskiej Komendy zatrzymali 34-latka. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania Pawła O. policjanci ujawnili środki odurzające w postaci amfetaminy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty naruszenia narządów ciała 30-latki oraz posiadania narkotyków. Poszkodowana po opuszczeniu szpitala zgodnie z nakazem sądu została przewieziona do Zakładu Karnego celem odbycia kary zastępczej 5-ciu dni pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę.
20.01.2015
Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki rozkazem z dnia 14 stycznia 2015r powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinspektora Jerzego Sztuca, zajmującego dotychczas stanowisko Z-cy Komendanta Rejonowego Policji I Warszawa Śródmieście.
19.01.2015
59-latka zatrzymali funkcjonariusze komisariatu w Markach. Mężczyzna w okresie od grudnia ubiegłego roku do 15 stycznia bieżącego roku z terenu budowy, gdzie był zatrudniony dokonał kradzieży sprzętu i materiałów budowlanych o łącznej wartości blisko 35 tys. złotych. Grzegorz K. już został przesłuchany, usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, skorzystał też z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.
<<
<
1
>>