30.10.2014
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wołomińskiej Komendy zostali doposażeni w nowoczesny oznakowany radiowóz Kia Ceed oraz 10 urządzeń do badania trzeźwości uczestników ruchu drogowego. To efekt porozumienia lokalnych władz samorządowych i Policji. Wczoraj podczas konferencji zorganizowanej w Urzędzie Miasta w Wołominie – „RAZEM TWORZYMY BEZPIECZNY WOŁOMIN”, nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu i alkomatów.
29.10.2014
Stołeczni policjanci szykują się do akcji „Znicz 2014”. Na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy spodziewamy się wzmożonego ruchu. O bezpieczeństwo w tych dniach będą dbać policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę będą pełnić także policyjni wywiadowcy.
28.10.2014
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Stołeczna policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
28.10.2014
Wspólne działania funkcjonariuszy z Wołomina, warszawskiej Pragi Północ i wydziału wywiadowczo – patrolowego stołecznej Komendy skierowane w przestępczość samochodową, zaowocowały zatrzymaniem 25-latka, który poruszał się w skradzionym przez sobie z terenu Ząbek fiacie seicento. Pawłowi C. policjanci udowodnili nie tylko tę jedną kradzież pojazdu, lecz również 9 innych wszystkich tej samej marki – fiat seicento. Funkcjonariusze zatrzymali również pasera, 51-letniego Andrzeja T., u którego na posesji ujawnili części pochodzące z kradzionych pojazdów. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 6500 złotych i sportowy samochód mazda.
27.10.2014
Burmistrz Wołomina, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie oraz Komendant Straży Miejskiej w Wołominie, w ramach programu „ Razem Tworzymy Bezpieczny Wołomin” ogłaszają konkurs filmowy dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych gminy Wołomin - BEZPIECZNA SZKOŁA I ŚWIAT WOKÓŁ NIEJ.
27.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
27.10.2014
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
24.10.2014
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
24.10.2014
34 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy zamierzała sprzedać na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 69-letnia Maria G. Trefny towar kobieta miała ukryty w torbach podróżnych, 340 paczek papierosów przykleiła taśmą do swoich nóg. Pozostałą część blisko 1700 paczek policjanci ujawnili w mieszkaniu w Warszawie. Kobieta została zatrzymana, a zabezpieczony towar trafiły do policyjnego depozytu.
23.10.2014
Wczoraj w Urzędzie Miasta Wołomin, sześciu wołomińskich policjantów otrzymało nagrody z rąk burmistrza - Ryszarda Madziara. Upominki i bony na zakupy dla policjantów Komendy Powiatowej w Wołominie były podziękowaniem za profesjonalizm, zaangażowanie i rzetelność podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz godną uznania postawę w działaniu na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej.
<<
<
1