29.04.2016
Zbliża się długi weekend majowy. Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku.
29.04.2016
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wołomińskiej Komendy prowadzą działania mające na celu eliminowanie przestępczości związanej z posiadaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zatrzymali 64-letniego Zbigniewa W., który posiadał w miejscu zamieszkania 500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
29.04.2016
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Na terenie powiatu wołomińskiego rusza akcja znakowania rowerów. W ramach kampanii promocyjnej projektu pn. „ Powiat Wołomiński - wyprawa z naturą i kulturą”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódz-twa Mazowieckiego na lata 2007- 2013 rusza akcja znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest oznakowanie rowerów użytkowników szlaków turystycznych na terenie powiatu wołomińskiego jak również możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzane są przez Komendę Powiatową Policji w Wołominie oraz podległe jej Komisariaty.
29.04.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
28.04.2016
Pod osłoną nocy wchodził do studzienek telekomunikacyjnych, następnie przecinał kable i wyciągał je na zewnątrz używając do tego celu osobowego opla, do którego przewiązywał jeden z końców odciętego przewodu. Wpadł w ręce policjantów z Kobyłki na gorącym uczynku kradzieży kabla kilka dni temu w rejonie dzielnicy Piotrówek. Wraz z nim do policyjnej celi trafiła też 26-letnia Maja Sz. 32-letni Łukasz M. usłyszał łącznie 16 zarzutów kradzieży kabla telekomunikacyjnego o łącznej długości blisko 2 tys. metrów, gdzie straty oszacowano na kwotę 60 tys. złotych. Kobiecie został przedstawiony jeden zarzut kradzieży mienia, który spowodował zakłócenie działania części sieci telekomunikacyjnej. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
27.04.2016
Zarzut zabójstwa usłyszał 72-letni Waldemar W. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie śmiertelnego ciosu nożem 42-letniemu synowi, z którym kilka minut wcześniej pokłócił się, a który sam wcześniej miał go atakować. Poszkodowany 42-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
26.04.2016
Policjanci wołomińskiej Komendy ostrzegają przed złodziejami, którzy kopiują karty bankomatowe i okradają konta klientów z pieniędzy. Sprawcy skanują karty za pomocą specjalnych nakładek. Klienci bardzo często, dowiadują się o tym, iż zostali okradzeni dopiero wtedy, gdy bankomat odrzuca ich kartę z powodu braku wolnych środków na koncie. Policjanci radzą, co robić, żeby nie paść ofiarą złodziei.
25.04.2016
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2015/2016 - V Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
25.04.2016
Rusza rządowy program „Rodzina 500 +”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć przez Internet za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, bankowości elektronicznej. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.
25.04.2016
Policjant z komisariatu na warszawskim Targówku sierż. Mateusz Zaborski pomógł poszkodowanym zatrzymać 45-letniego obywatela Gruzji, który dokonał rozboju. Funkcjonariusz, widząc uciekającego mężczyznę oraz dwóch innych, którzy go gonili, wezwał pomoc i niezwłocznie zareagował, rzucił się na pomoc i doprowadził do zatrzymania podejrzewanego o rozbój i kradzież w podwarszawskich Ząbkach znacznej sumy pieniędzy. Funkcjonariusze wołomińskiej Komendy już przedstawili mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstwa rozboju, decyzją sądu rejonowego w Wołominie został też tymczasowo aresztowany. Nadal trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania wspólników 45-latka. Policjanci odzyskali też część skradzionych pieniędzy.
<<
<
1
>>