23.07.2014
Policja poszukuje świadków kradzieży, aktów wandalizmu jakie miały miejsce na terenie Wołomina. Jeszcze teraz możesz zareagować i „Nie Tolerując przestępczości” przyczynić się do ustalenia sprawców. Osoby mogące nam pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z powiatowego Wydziału Prewencji.
22.07.2014
Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33-lat zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie. Obaj wspólnie i w porozumieniu, kilka dni temu bez powodu zaatakowali 55-latka, którego najpierw pobili „końskim batem” później pięściami po całym ciele powodując u poszkodowanego liczne obrażenia ciała narażające go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Decyzją sądu rejonowego i prokuratora z Wołomina Piotr B. i Rafał B. zostali objęci policyjnymi dozorami oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego i miejsca w którym przebywa na odległość do 100 metrów. Obu grozi teraz kara do 3 lat pozbawiania wolności.
22.07.2014
Blisko 50 gramów kokainy zabezpieczyli w samochodzie należącym do 25-latka kryminalni wołomińskiej Komendy. Kolejne środki odurzające – marihuanę w ilości prawie 160 gramów, funkcjonariusze ujawnili w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do Adama W. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadana wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani znacznej ilości środków odurzających. Jak ustalili policjanci czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 24 tys. złotych. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
21.07.2014
Wizyta funkcjonariuszy z Marek i kuratora sądowego zakończyła się odebraniem rodzicom i przekazaniem pod opiekę tymczasowej rodziny zastępczej 2-letniego chłopczyka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-letniej matki blisko 2,4 promila, 50-letniego ojca ponad 2,7 promila alkoholu. Teraz policjanci skierują do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.
18.07.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
17.07.2014
Policja poszukuje świadków kradzieży, aktów wandalizmu jakie miały miejsce na terenie Wołomina. Jeszcze teraz możesz zareagować i „Nie Tolerując przestępczości” przyczynić się do ustalenia sprawców. Osoby mogące nam pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z powiatowego Wydziału Prewencji.
17.07.2014
36-letniego Grzegorza K. zatrzymali funkcjonariusze prewencji wołomińskiej Komendy . Mężczyzna od 2008 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz córkami. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
16.07.2014
Od początku tego roku na Mazowszu utonęły 22 osoby. Aż 18 z nich w Warszawie i okolicach. Jak wynika z obserwacji Policji, na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Urząd Marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu od 5 lat oznakowuje je czarnymi punktami. W tym roku do 90 istniejących punktów dołączy 13 nowych.
15.07.2014
Dziś w Wołominie uroczyście obchodzono 95 rocznicę powołania Policji Państwowej. Obecny na uroczystości Z-ca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Dariusz Pergoł w asyście młodszego inspektora Dariusz Krząstek – Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie wręczyli policjantom odznaczenia resortowe i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Srebrnym medalem „Zasłużony Policjant” wyróżniono jednego policjanta, brązowymi – czterech. Awanse na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 123 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy. Były też wyróżnienia i nagrody wręczone przez przedstawicieli lokalnych władz samorządowych policjantom, którzy na terenie miast i gmin mieli największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
10.07.2014
Dzieci z Wołomina i Kobyłki w ramach organizowanych zajęć „ LATO W MIEŚCIE” odwiedziły naszą Komendę. Nasi goście podczas intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki dowiedziały się, co może stwarzać zagrożenie dla ich codziennego bezpieczeństwa, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Dzieci zwiedziły budynek komendy, były w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji, w policyjnym areszcie i co najważniejsze każdy mógł usiąść w policyjnym radiowozie i spotkać się z policyjnym psem „Miśkiem”.
<<
<
1
>>