20.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
18.10.2014
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego i komisariatu w Kobyłce w ramach prowadzonych działań wymierzonych w przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 6 osób w wieku od 16 do 31 lat podejrzewanych m. in. o kradzieże motocykli, skuterów, rowerów na terenie powiatu wołomińskiego. W prowadzonym pod nadzorem prokuratury rejonowej w Wołominie śledztwie zarzuty usłyszało 4 osoby w tym 13 kradzieży i paserstwa, gdzie wartość utraconego mienia oszacowano na kwotę ponad 70 tys. złotych. Jedna osoba została objęta policyjnym dozorem, kolejna zgodnie z wyrokiem sądu trafiła do zakładu karnego celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych 16-latków materiały skierowano do sądu rodzinnego.
17.10.2014
23-letniego Kamila M. zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. Mężczyzna w pierwszych dniach września używając noża, którym trzykrotnie zranił przypadkowo napotkanego chłopaka zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 20 złotych oraz telefon komórkowy. Prowadzone przez wołomińskich policjantów czynności wskazały również, że Kamil M. mógł dokonać co najmniej dwóch podobnych przestępstw, jednego w Wołominie, drugiego w pociągu podmiejskim w okolicach Ząbek. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym podejrzewanego o te czyny, była czerwona czapka z daszkiem jaką nosił na głowie. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie już trafił na najbliższe 3-miesiące do Aresztu Śledczego. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
17.10.2014
6 osób w wieku od 17 do 32 lat zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie. Mężczyźni – mieszkańcy powiatu legionowskiego w sposób zorganizowany , kilkakrotnie dostawczym samochodami przyjeżdżali na teren opuszczonej cegielni skąd zabrali łącznie blisko 9300 sztuk cegieł o wartości 3600 złotych. Część skradzionych materiałów budowlanych już wróciła do właściciela. Podejrzany już usłyszeli po cztery zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
16.10.2014
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 w Słupnie odbyła się akcja profilaktyczna „Bezpiecznie z Agatką”, którą przeprowadziła nadkom. Wioletta Zychnowska – funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz przedstawiciel Instytutu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja skierowana była do uczniów klas I, II, III. Wzięło w niej udział 160 dzieci, które na zakończenie spotkań otrzymały opaski odblaskowe, by były widocznymi uczestnikami ruchu drogowego, a poprzez to również bezpiecznymi.
16.10.2014
„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 16 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 13 października, a zakończy 18.
15.10.2014
24-latka zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu w Kobyłce. Mężczyzna, będąc po wpływem alkoholu z placu przed cukiernią zabrał w celu przywłaszczenia reklamę loda 3D, której wartość poszkodowany wycenił na kwotę 1200 złotych. Tomasz K. zaraz po zatrzymaniu tłumaczył się, że przedmiot ten zabrał, po pokłócił się z dziewczyną i w ten sposób chciał odreagować gniew. Już usłyszał zarzuty kradzieży mienia za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
15.10.2014
Postanowieniem sądu okręgowego w Warszawie za znęcanie się nad żoną został oddany pod dozór Policji, dodatkowo miał opuścić miejsce zamieszkania i orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Kilka dni temu 39-latek rozwiercił zamki w drzwiach i wszedł do domu, który miał opuścić. Powiadomiony o tym fakcie sąd rejonowy w Wołominie na rozprawie, w której uczestniczył Jacek M. wydał postanowieni o jego tymczasowym 3-miesięcznym aresztowaniu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wołomińskiej Komendy i doprowadzony do Aresztu Śledczego.
15.10.2014
Na terenie ogródków działkowych powoli zbliża się koniec sezonu i widać ostatnie prace porządkowe. Za chwilę opustoszałymi altankami zaczną interesować się złodzieje, liczący na łatwe łupy i bezdomni szukający schronienia przed chłodem. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniami do altanek . Policjanci radzą, jak nie stać się ofiarą przestępców i uchronić swoją działkę przed złodziejami w okresie jesienno-zimowym.
10.10.2014
Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce na terenie powiatu wołomińskiego. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn i przebiegu opisanych zdarzeń, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
<<
<
1
>>