30.07.2014
5-latek był na miejskim kąpielisku w Zielonce wraz ze swoimi rodzicami. Ci niestety zamiast zwracać szczególną uwagę na dziecko byli zajęci sobą, dodatkowo spożywali alkohol. Chłopiec kąpiąc się poza wyznaczonym miejscem zaczęło tonąć. Szybka interwencja ratownika WOPR oraz przeprowadzona skutecznie akcja ratownicza zapobiegła rodzinnej tragedii. Dziecko trafiło do szpitala, rodzice do policyjnej celi. 34-letnia Wioletta T. i 42-letni Piotr T. już usłyszeli zarzuty niewłaściwej opieki i narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowie.
29.07.2014
86,7 grama marihuany ukryte w szklanym słoiku, wagę elektroniczną, torebki z zapięciem strunowym oraz 3 krzaki konopi innych niż włókniste hodowane w szafie w pokoju zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej Komendy w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 23-letniego Radosława N. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Prokurator rejonowy w Wołominie podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
25.07.2014
31-latka została poproszona przez znajomą o opiekę nad dzieckiem. Kobieta zgodziła się i została w domu koleżanki z jej synem. Po wyjściu „opiekunki” gospodarze stwierdzili brak 1200 franków szwajcarskich. Rozpytana na te okoliczność kobieta kategorycznie zaprzeczyła, aby brała pieniądze z ich domu. Podobna sytuacja dotycząca tej samej 31-latki miała miejsce miesiąc później. I tym razem kobieta miała zajmować się dzieckiem. Po kilku dniach nie pojawiła się w pracy, z domu zniknęły też pieniądze; 700 dolarów amerykańskich, 50 euro i 200 złotych. Prowadzone przez policjantów w Markach postępowania pozwoliły na przedstawienie Agnieszce P. dwóch zarzutów kradzieży mienia. Kobieta w obu przypadkach złożyła wnioski o dobrowolne poddanie się karze.
25.07.2014
Wyrwali torebkę czekającej na przystanku na autobus kobiecie. Poszkodowana o fakcie tym powiadomiła funkcjonariuszy z Tłuszcza, którym przekazała rysopisy napastników. Policjanci ustalili dane osobowe podejrzewanych o kradzież mienia, po czym zatrzymali 19-letniego Konrada P. i 23-letniego Marka P. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia. Obaj już usłyszeli zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości 1800 złotych i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze.
24.07.2014
Z okazji naszego Święta pragnę przekazać Wszystkim Policjantom i Pracownikom Policji, serdecznie podziękowanie za zaangażowanie, poświęcenie i rzetelne wypełnianie codziennych obowiązków służbowych.
24.07.2014
Święto Policji to wyjątkowy dzień w życiu każdego funkcjonariusza. To radosny moment uhonorowania zasłużonych Policjantów odznaczeniami i awansami na kolejne stopnie służbowe. To także wyjątkowy czas podziękowania za trudy codziennej, często niebezpiecznej służby na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.
23.07.2014
Policja poszukuje świadków kradzieży, aktów wandalizmu jakie miały miejsce na terenie Wołomina. Jeszcze teraz możesz zareagować i „Nie Tolerując przestępczości” przyczynić się do ustalenia sprawców. Osoby mogące nam pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z powiatowego Wydziału Prewencji.
22.07.2014
Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33-lat zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Jadowie. Obaj wspólnie i w porozumieniu, kilka dni temu bez powodu zaatakowali 55-latka, którego najpierw pobili „końskim batem” później pięściami po całym ciele powodując u poszkodowanego liczne obrażenia ciała narażające go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Decyzją sądu rejonowego i prokuratora z Wołomina Piotr B. i Rafał B. zostali objęci policyjnymi dozorami oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego i miejsca w którym przebywa na odległość do 100 metrów. Obu grozi teraz kara do 3 lat pozbawiania wolności.
22.07.2014
Blisko 50 gramów kokainy zabezpieczyli w samochodzie należącym do 25-latka kryminalni wołomińskiej Komendy. Kolejne środki odurzające – marihuanę w ilości prawie 160 gramów, funkcjonariusze ujawnili w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do Adama W. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadana wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani znacznej ilości środków odurzających. Jak ustalili policjanci czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 24 tys. złotych. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
21.07.2014
Wizyta funkcjonariuszy z Marek i kuratora sądowego zakończyła się odebraniem rodzicom i przekazaniem pod opiekę tymczasowej rodziny zastępczej 2-letniego chłopczyka. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 38-letniej matki blisko 2,4 promila, 50-letniego ojca ponad 2,7 promila alkoholu. Teraz policjanci skierują do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.
<<
<
1
>>