16.09.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
15.09.2014
40-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. Dariusz K. na jednym z parkingów w Ząbkach usiłował dokonać kradzieży policyjnego radiowozu – nieoznakowanego dostawczego volkswagena. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy dokładnie w chwili, gdy przy pomocy „łamaka” chciał otworzyć drzwi pojazdu. Już usłyszał nie tylko zarzut usiłowania kradzieży policyjnego mienia, lecz również 26 zarzutów kradzieży z włamaniem pojazdów różnych marek jakich dopuścił się na terenie miasta Ząbki w przeciągu ostatnich 9 miesięcy. Skazany wcześniej prawomocnym wyrokiem sądu za czyny jakich dopuścił się w przeszłości, najbliższe 2 lata spędzi w Zakładzie Karnym.
11.09.2014
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonce we współpracy z Komisariatem Policji w Zielonce zapraszają na "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY" 02-03 października 2014r.
11.09.2014
Realizując założenia Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, którego głównym celem jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce Komenda Powiatowa Policji w Wołominie udostępnia listę instytucji rządowych, samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie działającym na terenie województwa mazowieckiego.
09.09.2014
Dwa zarzuty kradzieży rowerów o łącznej wartości 1000 złotych usłyszał 30-letni obywatel Rosji. Mężczyzna w Markach przy ul. Piłsudskiego używając nożyc do cięcia metalu, przeciął linki zabezpieczające rowery, po czym dokonał ich przywłaszczenia. 30-latek skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.
09.09.2014
27-latka zatrzymali policjanci z Komisariatu w Zielonce. Paweł Z. w parku „Dębinki” w Zielonce zaatakował, pobił i okradł 84-letnią kobietę. Jego łupem padły artykuły spożywcze w postaci wędlin i mięsa oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami a także okulary i klucze do mieszkania, wszystko o wartości blisko 500 złotych. Chłopak już usłyszał zarzuty dokonania rozboju i został objęty przez prokuratora rejonowego w Wołominie policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
08.09.2014
Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Wołomińscy policjanci od 01 września 2014 roku prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.
05.09.2014
Policjanci z Wołomina zatrzymali trzy osoby: 51-letniego Jacka K., 37-letniego Andrzeja K. oraz 30-letnią Katarzynę Sz. podczas gdy dokonywały one kradzieży kabla sterującego. Cała trójka usłyszała już zarzut dotyczący zniszczenia elementu infrastruktury linii kolejowej poprzez odcięcie kabla sterującego o długości 40 metrów, powodując przez to zakłócenie jej funkcjonowania. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzję o wymiarze kary podejmie sąd.
04.09.2014
Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce na terenie powiatu wołomińskiego w Ząbkach. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn i przebiegu opisanego zdarzenia, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
04.09.2014
19-letni Łukasz K. został zatrzymany przez policjantów z Marek, zaś 20-letniego Dominika M. zatrzymali kryminalni z wołomińskiej Komendy. Obaj mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki. Łukasz K. miał 0,79 g amfetaminy oraz 0,80 g marihuany, zaś Dominik M. – 0,14 g marihuany. Zatrzymani są podejrzani o popełnienie przestępstwa posiadania środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>