29.09.2014
25-latka podejrzewanego o kradzież peugeota partnera z Marek i toyoty corolli z terenu Białej Podlaskiej zatrzymali kryminalni wołomińskiej Komendy. Funkcjonariusze udowodnili Radosławowi Sz. obie kradzieże, odzyskali pojazdy oraz zatrzymali 51-letniego pasera, u którego toyota została ukryta. 25-latkowi za popełnione przestępstwa grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, Jarosławowi K. za przyjęcie i ukrycie pojazdu pochodzącego z przestępstwa kara do 5 lat pozbawienia wolności.
29.09.2014
Kontrola drogowa jaką przeprowadzili funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu zakończyła przedstawieniem zarzutów popełnienia przestępstwa nie tylko kierującemu osobowym oplem lecz również pasażerowi, który posiadał przy sobie znaczne ilości środków odurzających. Obaj mężczyźni usiłowali również wręczyć korzyść majątkową policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 22-letniemu Robertowi J. i 20-letniemu Damianowi K. za przestępstwo korupcyjne może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, dodatkowo ten pierwszy odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, drugi posiadania narkotyków.
26.09.2014
Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce na terenie powiatu wołomińskiego w Ząbkach. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn i przebiegu opisanego zdarzenia, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
26.09.2014
Wszyscy chcemy, by kobiety były zdrowe i czuły się szczęśliwe, dlatego powstało wydarzenie MOTORóżowi, które promuje profilaktykę w walce z rakiem piersi. Już 27 września grupa motocyklistek oraz motocyklistów wyruszy po raz kolejny specjalnie nakreśloną trasą ulicami Warszawy, by dotrzeć do M1 Centrum Handlowego w Markach. Akcja będzie wspierana przez Komendę Stołeczną Policji - Wydział Ruchu Drogowego oraz Żandarmerię Wojskową.
26.09.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
26.09.2014
Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonce we współpracy z Komisariatem Policji w Zielonce zapraszają na "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY" 02-03 października 2014r.
26.09.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
25.09.2014
Bezpieczeństwo dziecka w ruchu drogowym było tematem przewodnim wczorajszego pikniku, który odbył się na terenie Gimnazjum im. Królowej Jadwigi przy ul. Radzymińskiej 2 w Tłuszczu. Na spotkanie zaproszone były dzieci i młodzież z gminy Tłuszcz, a czekało na nich bardzo wiele atrakcji, m. In.: miasteczko ruchu drogowego, policyjny borsuk, radiowóz policyjny, film profilaktyczny „Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba” oraz konkurs dotyczący podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze . Każde dziecko otrzymało opaskę lub kamizelkę odblaskową.
20.09.2014
Ponad 190 gramów marihuany, 30 gramów mefedronu zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej Komendy w trakcie podjętych działań wymierzonych w przestępczość narkotykową na terenie powiatu wołomińskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 20-letniego Bartłomieja M. i 19-letniego Bartłomieja Sz., którzy wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadali znaczne ilości środków odurzających. Prokurator rejonowy w Wołominie już zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Teraz grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
17.09.2014
Policja poszukuje świadków kradzieży, aktów wandalizmu jakie miały miejsce na terenie Wołomina. Jeszcze teraz możesz zareagować i „Nie Tolerując przestępczości” przyczynić się do ustalenia sprawców. Osoby mogące nam pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z powiatowego Wydziału Prewencji.
<<
<
1
>>