04.09.2015
Policjanci z Kobyłki zatrzymali 24-letniego Mariusza Z., 24-letniego Mateusza Z., oraz 54-letniego Jerzego Z. w związku z ciężkim pobiciem osoby i spowodowaniem realnego zagrożenia jej życia. Mężczyźni usłyszeli już zarzut dotyczący pobicia i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie wobec mężczyzn zastosowano 3 miesięczny areszt tymczasowy. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
03.09.2015
Policja poszukuje świadków kradzieży, aktów wandalizmu jakie miały miejsce na terenie Wołomina. Jeszcze teraz możesz zareagować i „Nie Tolerując przestępczości” przyczynić się do ustalenia sprawców. Osoby mogące nam pomóc proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z powiatowego Wydziału Prewencji.
03.09.2015
Jak co roku od 1 września policjanci pojawili się w rejonach szkół, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, a kierowcom przypomnieć o zachowaniu w tych miejscach szczególnej ostrożności. Akcją „Bezpieczna droga do szkoły” objętych jest kilkanaście placówek szkolnych znajdujących się na terenie powiatu wołomińskiego. W ciągu najbliższych miesięcy policjanci będą prowadzić stałą, systematyczną pracę z dziećmi ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.
02.09.2015
37-letni Andrzej M. został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji wołomińskiej Komendy do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu etylowego we krwi. Ponadto Andrzej M. udzielił policjantom 500 zł. łapówki, by odstąpili oni od kontynuowania czynności służbowych związanych z kontrolą drogową. Zatrzymany usłyszał już dwa zarzuty: kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości oraz udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom KPP w Wołominie.
01.09.2015
Ściślejsza współpraca szkół z policją i inspekcją sanitarną, szkolenia dla pedagogów i nauczycieli, warsztaty dla uczniów – m.in. poprzez te działania zostanie wzmocniona profilaktyka dotycząca dopalaczy na Mazowszu. Tak można podsumować dzisiejszą konferencję prasową, która odbyła się pod przewodnictwem Pana Jacka Kozłowskiego – Wojewody Mazowieckiego. W spotkaniu uczestniczyli: Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz, Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Dorota Sokołowska, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie Pani Maria Pawlak oraz zgromadzeni dziennikarze.
31.08.2015
Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie wypoczęci i pełni energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.
28.08.2015
W ostatni weekend wakacji policjanci z wołomińskiej drogówki będą częściej niż zwykle prowadzić wzmożone kontrole na drogach powiatu wołomińskiego, pod kątem respektowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Do służby wyjedzie więcej patroli, wyposażonych w wideorejestratory, mierniki prędkości oraz testery trzeźwości. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą, aby powrót z wakacji był bezpieczny i szczęśliwy.
27.08.2015
Początek roku szkolnego to czas nowych obowiązków dla rodziców i dzieci. Jest to również okres różnego rodzaju zagrożeń. Od przygotowania najmłodszych do odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach w dużej mierze zależy ich bezpieczeństwo. Wołomińscy policjanci podpowiadają, o czym trzeba przypomnieć dzieciom, aby pierwsze dni w szkole były dla nich bezpieczne.
26.08.2015
Już wkrótce w Jarocinie odbędzie się wielka impreza sportowa dla miłośników biegania organizowana przez stowarzyszenie Rock Run Jarocin. Półmaraton i bieg na 10 km odbędą się pod hasłem "STOP DOPALACZOM". Organizatorzy wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie zapraszają policjantów z całej Polski oraz funkcjonariuszy innych formacji do udziału w biegu w kategorii służb mundurowych i włączenie się do akcji profilaktycznej.
25.08.2015
Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Stołecznej Policji, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Akcją będzie objętych ponad 230 szkół znajdujących się na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. Wcześniej, 29 sierpnia w okolicach Centrum Handlowego „Arkadia” odbędzie się piknik - impreza dla dzieci i rodziców, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie.
<<
<
1
>>