19.12.2014
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu oraz związanego z tym zamieszania. W tej wielkiej gorączce świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.
19.12.2014
Wszedł na teren opuszczonej i niezamieszkałej posesji, gdzie z budynku dokonał kradzieży elementów instalacji elektrycznej wraz z licznikiem, silnika pralki, wyposażenia lodówki oraz drzwiczek metalowych do kuchni i pieca kaflowego. Zatrzymany przez funkcjonariuszy z Jadowa 37-letni Piotr R. przyznał się do popełnionego przestępstwa – kradzieży z włamaniem. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem.
18.12.2014
Wczoraj z inicjatywy społecznej emerytowanych policjantów na ścianie frontowej budynku Komisariatu Policji w Kobyłce w 20 rocznicę tragicznej śmierci nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej sierżantowi Arturowi Kostrowskiemu, który zginął na służbie 17 grudnia 1994r postrzelony przez przestępców. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą która odbyła się w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce.
17.12.2014
Policjanci Komisariatu Policji w Ząbkach poszukują 77-letniego Edwarda Zawadzkiego, który ostatni raz był widziany w dniu 16 grudnia 2014r.w Ząbkach przy ulicy Morcinka i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.
17.12.2014
36-letni Piotr L. szarpał, popychał i uderzał w głowę swoją ofiarę, w wyniku czego naruszył czynności ciała pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzut dotyczący popełnionego przestępstwa . Prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego wraz z zakazem zbliżania się do ofiary przemocy na odległość poniżej 50 metrów oraz jej miejsca zamieszkania. Ponadto Piotr L. ma opuścić zajmowany lokal na okres trzech miesięcy.
17.12.2014
Wczoraj, w Urzędzie Miejskim w Wołominie, odbyła się II Konferencja podsumowująca realizację projektu „Razem Tworzymy Bezpieczny Wołomin”. Projekt ten był skierowany do dzieci i młodzieży z wołomińskich placówek szkolnych oraz seniorów. Jego celem nadrzędnym było promowanie skutecznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz seniorów w różnych aspektach życia. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele instytucji, m.in.: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, Straż Miejska w Wołominie, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Wołominie, PCK.
16.12.2014
Dziś policjanci wołomińskiej Komendy podzielili się opłatkiem na spotkaniu wigilijnym zorganizowanym w sali odpraw Wydziału Prewencji. Na zaproszenie kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, świąteczne życzenia Policjantom i Pracownikom Policji składali, Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Dariusz Pergoł oraz przybili goście. Były życzenia kolejnych sukcesów zawodowych i satysfakcji z codziennej służby, oraz radosnych, miłych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.
11.12.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
11.12.2014
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Stołeczna policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
08.12.2014
Policjanci wołomińskiej Komendy zatrzymali 50-letniego Bogdana K. Mężczyzna trafił do policyjnej celi w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa swojego syna oraz zabójstwa matki i brata. Prokurator rejonowy w Wołominie już przedstawił mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie 50-latek został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>