18.04.2015
50-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej Komendy. W mieszkaniu Andrzeja P. policjanci ujawnili 6160 sztuk papierosów, 5 kilogramów krajanki tytoniu i blisko 53 litry cieczy o zapachu alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna już został przesłuchany na okoliczność przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego za co kodeks karny skarbowy przewiduje karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.
17.04.2015
Na sobotę 18 kwietnia zgłoszono kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów. Wszystkie manifestacje spotkają się w Alejach Ujazdowskich pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.
17.04.2015
W związku ze zgromadzeniami publicznymi , jakie odbędą się w sobotę 18 kwietnia w Warszawie od 8.00 do późnych godzin wieczornych w Komendzie Stołecznej Policji zostanie uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta.
16.04.2015
W ręce policjantów wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy wpadł poszukiwany 6 listami gończymi i 3 zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu 21-letni Kacper J. Mężczyzna od dwóch lat ukrywał się przed odpowiedzialnością karną w związku z popełnionymi przestępstwami w tym kradzieżami, bójką i pobiciem, rozbojem oraz posiadaniem narkotyków. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym, skąd z pewnością zostanie doprowadzony przed oblicze sądu i prokuratury.
15.04.2015
W wyniku pracy operacyjnej mińskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej, namierzono i zlikwidowano dziuplę samochodową w powiecie wołomińskim. Kryminalni ustalili, że zabezpieczone tam dwa rozebrane na części auta, mazdę cx9 i hondę civic, skradzione w marcu w Warszawie. Zarzut paserstwa polegającego na ukryciu pochodzących z przestępstwa samochodów usłyszeli 24-letni dwaj bracia bliźniacy. Sprawę prowadzą teraz policjanci z Komisariatu w Tłuszczu. Za opisywane przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
15.04.2015
Z dniem 15 kwietnia 2015r Rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie nadkomisarza dr Marka Ujazdy, nastąpiły zmiany w kadrze kierowniczej Komisariatów Policji w Zielonce, Tłuszczu, Jadowie, Kobyłce oraz Wydziale Prewencji KPP Wołomin.
15.04.2015
W dniach 23-24 czerwca 2015 roku w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Przystanek PaT. To największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak wolność od przemocy i uzależnień, tolerancja i kultura relacji międzyludzkich. Zapraszamy do udziału w przystanku.
15.04.2015
Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie zwrócili się policjanci ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy wobec 15-latka. Chłopak okradał z pieniędzy swojego ojca, przywłaszczył konsolę PSP Sony oraz telefon komórkowy należący do rodziców, które następnie sprzedał. Swoim zachowaniem naraził najbliższych na starty materialne sięgające kwoty blisko 13 tys. złotych. W pokoju zajmowany przez chłopka policjanci ujawnili dodatkowo środki odurzające w postaci marihuany. Decyzją sadu rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich.
15.04.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
13.04.2015
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.
<<
<
1