29.08.2014
Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy zatrzymali 59-letnią Barbarę B. Kobieta w jednym z wołomińskich sklepów spożywczych posiadała wyroby tytoniowe w ilości 20 800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.Zatrzymana usłyszała już zarzuty dotyczące przestępstwa gospodarczego. Starsza pani skorzystała z przysługującego jej prawa i dobrowolnie poddała się karze.
28.08.2014
Wakacje dobiegły już końca. W ten weekend będą wzmożone powroty do domów. Wszyscy mamy ten sam cel: bezpieczny powrót z wakacji. Nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, uśpiona czujność, wreszcie rutyna, to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom. Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku.
27.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
27.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
26.08.2014
Policjanci z Kobyłki, pełniąc służbę ponadnormatywną, zatrzymali dwóch mężczyzn: 19-letniego Arkadiusza D. oraz 22-letniego Grzegorza Z. Obaj mieli przy sobie telefony komórkowe pochodzące z przestępstwa. Odzyskane telefony zostały przekazane właścicielom. Za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
25.08.2014
17-letni Radosław K. został zatrzymany przez policjantów z Radzymina w związku z kradzieżą samochodu dostawczego. Zatrzymany przyznał się do przywłaszczenia auta, a następnie wskazał miejsce, w którym pojazd porzucił. Odzyskanego mercedesa funkcjonariusze przekazali właścicielowi. 17-latek usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa kradzieży. Skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.
22.08.2014
Policjanci z Marek zatrzymali 24-letniego Pawła S. oraz 21-letniego Kamila G., zaraz po tym, gdy mężczyźni ukradli artykuły spożywcze ze sklepu o łącznej wartości blisko 612 zł. W ich głównym zainteresowaniu był drogi alkohol. Skradzione przedmioty zostały odzyskane, zaś Kamil G. i Paweł S. usłyszeli zarzut dotyczący przestępstwa kradzieży. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.
22.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
21.08.2014
Dwaj mężczyźni włamywali się do garaży i kradli znajdujące się tam narzędzia. Gdy zabierali przedmioty z drugiego pomieszczenia garażowego spłoszyli ich policjanci. Złodzieje uciekli z miejsca kradzieży, lecz pozostawili samochód wraz ze skradzionymi fantami.Nazajutrz w Komisariacie Policji w Tłuszczu zjawiła się kobieta i złożyła zawiadomienie o kradzieży samochodu. Mundurowi szybko zorientowali się, że chodzi o auto, które w nocy zabezpieczyli wraz ze skradzionymi rzeczami. Mężczyźni oraz kobieta zostali zatrzymani. Piotr M. i Adam B. usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do dwóch garaży i zaboru znajdujących się tam narzędzi o łącznej wartości 13 000 złotych. Ponadto mężczyźniodpowiedzą za podżeganie do przestępstwa – nakłonili oni 22-letnią Patrycję Ł. do zawiadomienia o fikcyjnej kradzieży ich samochodu. Kobieta odpowie za zgłoszenie niepopełnionego przestępstwa.
21.08.2014
Poszukujemy świadków zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce na terenie powiatu wołomińskiego. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn i przebiegu opisanych zdarzeń, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.
<<
<
1