22.05.2015
Sąd rejonowy w Wołominie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo mieszkanki Marek. 43-letniego Ireneusza K. zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy po tym jak zadał śmiertelne ciosy 78-letniej kobiecie. Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.
22.05.2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
22.05.2015
31-latka wspólnie ze swoimi znajomymi 30 i 44-latkiem postanowiła odwiedzić swojego byłego męża. Wizyta, na którą mężczyźni zabrali ze sobą siekierę i młotek, miała rozwiązać problemy osobiste byłych małżonków. Mężczyźnie udało się uniknąć bezpośredniej konfrontacji z byłą żoną i jej kolegami, mniej „szczęścia” miała jego przyjaciółka i jej ojciec, którzy zostali pobici przez napastników. Powiadomieni o całym zajściu policjanci, zatrzymali na terenie Wołomina Adrianę B., Tomasza B. i Dariusza T. Ten ostatni znieważył dodatkowo interweniującego policjanta. Cała trojka usłyszała zarzuty kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej, Dariusz T. dodatkowo znieważania funkcjonariusza Policji. Wobec obu mężczyzn prokurator rejonowy zastosował policyjne dozory.
21.05.2015
Rozpoczynają się wyjazdy dzieci i młodzieży na szkolne wycieczki. Podobnie jak w poprzednich latach policjanci z wołomińskiej drogówki organizują punkt kontrolny, w którym, będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Od 20 maja w godzinach od 4:30 do 5:30 oraz 6:45 do 8:45 specjaliści ruchu drogowego dyżurować będą przy ul. Żelaznej na parkingach przed „Kauflandem”.
21.05.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
21.05.2015
Skradzionego w marcu 2012 roku na terenie warszawskiej Pragi Północ volkswagena passata o wartości blisko 35 tys. złotych odzyskali funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy. Policjanci zatrzymali 39-letniego Roberta W., właściciela warsztatu samochodowego któremu już przedstawili zarzuty paserstwa. Teraz mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
20.05.2015
18 maja bieżącego roku weszły w życie nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Tuż po północy z 18 na 19 maja policjanci z Marek zatrzymali do kontroli osobowego fiata, którym kierował 30-letni Łukasz K. Mężczyzna na drodze publicznej prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu – 0,26 promila, bez prawa jazdy w związku z decyzją o skierowaniu na ponowne sprawdzenie kwalifikacji. Teraz odpowie za przestępstwo według nowego przepisu karnego art. 180a KK, za co może mu grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
20.05.2015
Pracował w prywatnej spółce jako pracownik fizyczny przy układaniu kostki brukowej. Z miejsc prac modernizacyjnych dróg i chodników od grudnia ubiegłego roku systematycznie zabierał kostkę brukową, która przewoził samochodem z przyczepką do swojego znajomego. Ten kupował od niego „kradzioną” kostkę. Policjanci z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 36-letniego Marcina Z. w chwili gdy ładował do przyczepki kostkę przeznaczoną na naprawę chodnika w mieście. Na terenie posesji należącej do 43-letniego Sławomira A. funkcjonariusze ujawnili i odzyskali blisko 138 m kwadratowych kostki brukowej i 32 sztuki obrzeży betonowych. 36-latek już usłyszał zarzuty kradzieży mienia, 43-latek - paserstwa.
19.05.2015
1 czerwca punktualnie o 14.00 w całym kraju wszyscy ludzie, którym nie jest obojętne dobro innych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, razem zjednoczą się w Zrywie Wolnych Serc. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w inicjatywy organizowane w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2015.
18.05.2015
Z wnioskiem o zbadanie sytuacji opiekuńczej 5-tygodniowej dziewczynki i ustanowienie dla niej rodziny zastępczej zwrócili się funkcjonariusze zespołu do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie. Dziecko zostało odebrana biologicznym rodzicom podczas interwencji, w trakcie której policjanci i pracownicy pogotowia ustalili, że 34-letnia kobieta i 42-letni partner znajdowali się w stanie nietrzeźwości i nienależycie opiekowali się swoją córeczką.
<<
<
1
>>