03.09.2014
50-letni Jerzy R. był nietrzeźwy i kierował samochodem. Gdy zatrzymali go policjanci z Marek, wręczył im 10 złotych i miał nadzieję na „załatwienie” sprawy. Gdy jednak funkcjonariusze kontynuowali swoje czynności , wściekły mężczyzna zaczął ich wyzywać oraz szarpać. Został natychmiast zatrzymany przez mundurowych. Prokurator zdecydował o dozorze Policji wobec Jerzego R.
02.09.2014
Z dniem 2 września nowym komendantem stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.
29.08.2014
Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wołomińscy policjanci od 01 września 2014 roku prowadzić będą działania profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególną uwagę zwrócą na edukację najmłodszych uczniów aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.
29.08.2014
Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy zatrzymali 59-letnią Barbarę B. Kobieta w jednym z wołomińskich sklepów spożywczych posiadała wyroby tytoniowe w ilości 20 800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.Zatrzymana usłyszała już zarzuty dotyczące przestępstwa gospodarczego. Starsza pani skorzystała z przysługującego jej prawa i dobrowolnie poddała się karze.
28.08.2014
Wakacje dobiegły już końca. W ten weekend będą wzmożone powroty do domów. Wszyscy mamy ten sam cel: bezpieczny powrót z wakacji. Nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, uśpiona czujność, wreszcie rutyna, to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom. Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku.
27.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
27.08.2014
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
26.08.2014
Policjanci z Kobyłki, pełniąc służbę ponadnormatywną, zatrzymali dwóch mężczyzn: 19-letniego Arkadiusza D. oraz 22-letniego Grzegorza Z. Obaj mieli przy sobie telefony komórkowe pochodzące z przestępstwa. Odzyskane telefony zostały przekazane właścicielom. Za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
25.08.2014
17-letni Radosław K. został zatrzymany przez policjantów z Radzymina w związku z kradzieżą samochodu dostawczego. Zatrzymany przyznał się do przywłaszczenia auta, a następnie wskazał miejsce, w którym pojazd porzucił. Odzyskanego mercedesa funkcjonariusze przekazali właścicielowi. 17-latek usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa kradzieży. Skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.
22.08.2014
Policjanci z Marek zatrzymali 24-letniego Pawła S. oraz 21-letniego Kamila G., zaraz po tym, gdy mężczyźni ukradli artykuły spożywcze ze sklepu o łącznej wartości blisko 612 zł. W ich głównym zainteresowaniu był drogi alkohol. Skradzione przedmioty zostały odzyskane, zaś Kamil G. i Paweł S. usłyszeli zarzut dotyczący przestępstwa kradzieży. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1