10.02.2016
Komendant Powiatowy Policji w Wołominie - podinsp. dr Marek Ujazda zaprasza na konsultacje społeczne mieszkańców, przedstawicieli: organów samorządowych i pozasamorządowych, oświaty, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa, innych podmiotów gospodarczych. Konsultacje społeczne będą poruszały problematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa i odbędą się według załączonego harmonogramu w poszczególnych miastach i gminach powiatu wołomińskiego.
10.02.2016
9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
08.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
05.02.2016
Pod takim hasłem, wczoraj policjantka zajmująca się prewencją kryminalną przeprowadziła spotkanie z seniorami zrzeszonymi w Klubie Seniora w Ząbkach. Głównym celem spotkania było uświadomienie osób starszych i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „ na wnuczka, krewnego czy policjanta”. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.
02.02.2016
Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
02.02.2016
Zarzut zabójstwa usłyszał 43-letni Tomasz M. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie ciosu nożem 31-latkowi, z którym kilka minut wcześniej pokłócił się, a który sam wcześniej atakował jego i jego kolegę nożem oraz zranił go w okolice oka. Poszkodowany 31-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara, nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
02.02.2016
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy podejrzewanych o serię włamań do mieszkań i kradzieży mienia na terenie Wołomina, Marek i Zielonki. Prowadzone przez policjantów czynności oraz zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie 28-letniemu Piotrowi W. 12 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu , 23-letniemu Kamilowi M. 3 zarzutów włamań i kradzieży. Straty jakie oszacowali poszkodowani sięgnęły kwoty blisko 67 tys. złotych. Mężczyznom może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
29.01.2016
W Białej Sali Pałacu Mostowskich odbyła się odprawa roczna, podczas której stołeczni policjanci podsumowali efekty całorocznej pracy. Systematyczny spadek zdarzeń o charakterze kryminalnym oraz wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców to powody, dla których Warszawa uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych stolic Europy.
29.01.2016
Od 30 stycznia do 14 lutego w województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe. W tym czasie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo, policjanci wołomińskiej Komendy w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Ferie 2016” skontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.
29.01.2016
Policjanci wołomińskiej drogówki wspólnie z oficerem prasowym Komendy powiatowej Policji w Wołominie w ramach działań „Bezpieczny pieszy, to widoczny pieszy” rozdawali na terenie Wołomina i Kobyłki specjalne odblaski do naklejania na odzież, plecak, torbę, które przekazał na ręce Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego starosta wołomiński Pan Kazimierz Rakowski. Odblaski funkcjonariusze wręczali nie tylko dorosłym, lecz również dzieciom i młodzieży, szczególnie w rejonie szkół i przedszkoli.
<<
<
1
>>