Aktualności

Dzielnicowy interweniował, bo mężczyzna nie miał maseczki, był też poszukiwany

Data publikacji 29.04.2021

Dzielnicowy wydziału prewencji wołomińskiej komendy pełniąc służbę obchodową zwrócił uwagę na mężczyznę stojącego przy witrynie sklepowej, który nie miał zasłoniętych ust i nosa mimo obowiązujących przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Sprawdzenie 41-latka w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że był on dodatkowo poszukiwany. Mężczyzn został ukarany mandatem karnym, sporządził też stosowne oświadczenie o miejscu swojego pobytu i zamieszkania.

Realizując zadania w swoim rejonie służbowym dzielnicowy wydziału prewencji wołomińskiej komendy zwrócił uwagę na mężczyznę stojącego przy witrynie sklepowej, który nie miał zasłoniętych ust i nosa mimo obowiązujących przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjant postanowił zareagować. Podczas legitymowania i sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że figuruje on jako poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach.

41-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego został ukarany mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem w tym nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów. Od mężczyzny zostało też pobrane stosowne oświadczenie zawierające informację o miejscu aktualnego pobytu i zamieszkania.

asp. szt. Tomasz Sitek/is