Aktualności

Kontrola jednośladów przez mareckich dzielnicowych

Data publikacji 05.05.2022

Dla policjantów bardzo ważna jest profilaktyka dzieci i młodzieży, dlatego w kwietniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Markach wspólnie z Pawłem Paczek specjalistą do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Urzędu Miasta w Markach, zorganizowali spotkania w trzech szkołach na terenie miasta. Podczas wizyt poruszali przede wszystkim tematy dotyczące ogólnych zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Uczniowie mogli skorzystać z doświadczenia oraz wiedzy policjantów, dotyczącej prawidłowego oświetlenia rowerów. Mundurowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, które podczas spotkania wręczono dzieciom.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Markach wspólnie z Pawłem Paczek specjalistą do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Urzędu Miasta w Markach, w kwietniu brieżącego roku zorganizowali spotkania w Szkołach Podstawowych nr 2 i 4 oraz Zespole Szkół nr 2 w Markach. Tematem przewodnim działań profilaktyczno – edukacyjnych były zasady ruchu drogowego na terenie miasta Marki. Policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Uczniowie mogli skorzystać z doświadczenia oraz wiedzy funkcjonariuszy, dotyczącej prawidłowego oświetlenia rowerów. Ponadto mundurowi sprawdzili niezbędne wyposażenie do jazdy jednośladem w postaci kasku oraz karty rowerowej.

Dzielnicowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych również w mieście. Dzięki nim, po zmroku uczestnicy ruchu drogowego są bardziej widoczni, a to z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Następnie wspólnie z Pawłem Paczek specjalistą do spraw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wręczyli  uczniom elementy odblaskowe.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska/mg

Powrót na górę strony