Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie do celu, bezpiecznie na drodze – działania wołomińskiej Policji

Data publikacji 24.11.2016

Okres jesienny to padający deszcz, mgły, szybko zapadający zmierzch i śliska nawierzchnia. Te i inne czynniki atmosferyczne w połączeniu z nadmierną prędkością i brakiem należytej ostrożności podczas jazdy są zwiastunem niejednej tragedii na drodze. Wielu pieszych i rowerzystów też zapomina o swoim bezpieczeństwie. Brak odpowiedniego oznakowania w postaci kamizelek odblaskowych, breloczków, opasek, czy nawet zwykłej latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze są mniej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy. Policjanci wołomińskiej drogówki i prewencji dziś od wczesnych godzin porannych prowadzili działania mające na celu uświadomieni kierowców, rowerzystów i pieszych o ich własnym bezpieczeństwie.

Razem z nastaniem jesieni musimy wzmóc swoją czujność i uwagę. Padający deszcz, wcześniej zapadający zmierzch i śliska nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością, brakiem należytej ostrożności, oraz alkoholem to przyczyny tragedii na drodze. W tym też okresie szczególnie powinniśmy się skupić na pieszych, których ciemny ubiór powoduje, że są prawie niewidoczni. Przestrzegając tych kilku zasad bezpiecznie dojedziemy i dojdziemy do celu.

Dziś od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze drogówki i prewencji wołomińskiej Komendy prowadzili działania mające na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Policjanci kontrolowali pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami mechanicznymi jak również rowerzystów. Zwracali uwagę na zachowania przez kierowców odpowiedniej prędkości, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci przypominają, że każdy kierowca musi pamiętać przede wszystkim o zdrowym rozsądku. Bez niego podróż samochodem to ryzyko. Pamiętać należy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz ograniczeniu prędkości. Każdy kierowca oraz pasażer powinien podróżować w zapiętych pasach bezpieczeństwa. O swoim bezpieczeństwie powinni też pamiętać piesi i rowerzyści – element odblaskowy na ubraniu sprawia, że osoba staje się widoczna już z odległości 120 metrów, a to daje kierowcy możliwość wykonania bezpiecznego manewru wyminięcia czy ominięcia pieszego lub rowerzysty.

ts

  • policyjne działania "Bezpiecznie do celu"
  • policyjne działania "Bezpiecznie do celu"
  • policyjne działania "Bezpiecznie do celu"
  • policyjne działania "Bezpiecznie do celu"
  • policyjne działania "Bezpiecznie do celu"
  • policyjne działania "Bezpiecznie do celu"