Wartą 20 tys. euro ukradł w Niemczech, wpadł w Wołominie - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wartą 20 tys. euro ukradł w Niemczech, wpadł w Wołominie

Data publikacji 13.02.2017

Wartą blisko 20 tys. euro mazdę 6 ukradł na terenie Niemiec. Samochód miał następnie trafić do jednej z „dziupli samochodowej” na terenie powiatu wołomińskiego, gdzie miał zostać zdemontowany na części lub przygotowany do dalszej sprzedaży. Kryminalni wołomińskiej Komendy posiadając wiedzę, że taki pojazd będzie przejeżdżał przez Wołomin podjęli obserwację. Gdy mazda pojawiła się w zasięgu ich wzroku natychmiast przystąpili do działań. Kierowca próbował uniknąć kontroli drogowej, doprowadzając do kolizji z radiowozem. 22-latek oraz dwoje pasażerów mazdy, mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze już przedstawili Krystianowi Ł. zarzut kradzieży pojazdu, 34-letniemu Danielowi W. zarzut paserstwa i posiadania narkotyków. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona.

Kryminalni wołomińskiej Komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację o mazdzie 6, która mogła zostać skradziona na terenie Niemiec, następnie miała trafić do jednej z „dziupli samochodowych” na terenie powiatu wołomińskiego gdzie miała zostać zdemontowana na części lub przygotowana do dalszej sprzedaży. Dodatkowo policjanci ustalili, że samochód miał ukraść i przewieźć do Polski znany im 22-latek, już wcześniej notowany i zatrzymywany za kradzieże pojazdów. Funkcjonariusze postanowili podjąć obserwację dróg wjazdowych do Wołomina i okolicznych miejscowości.

Prowadzone działania niemal natychmiast przyniosły zamierzony efekt. Policjanci dostrzegli mazdę 6 kombi w której znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta. Niemal natychmiast przystąpili do próby zatrzymania samochodu do kontroli. Kierujący samochodem zatrzymał pojazd, jednak gdy policjanci chcieli przystąpić do dalszych czynności, ten gwałtownie ruszył uderzając w drzwi nieoznakowanego radiowozu. To nie pomogło jednak w ucieczce i chwilę później 22-latek i dwoje pasażerów mazdy byli już zatrzymani. Kierowcą okazał się będący w zainteresowaniu kryminalnych i podejrzewany o kradzież mazdy Krystian Ł. Pojazd posiadał zamontowane polskie tablice rejestracyjne, które nie figurowały w policyjnym systemie.

Policjanci podejrzewali jednak, że mazda mogła pochodzić z kradzieży. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, 22-latek oraz 34-letni Daniel W. i młoda kobieta podróżująca mazdą trafili do policyjnej jednostki. Funkcjonariusze szybko ustali też, że mazda została skradziona dzień wcześniej na terenie Niemiec. Wartość strat obywatel Niemiec oszacował na kwotę blisko 20 tys. euro. Podczas przeszukania lokali zamieszkałych przez zatrzymane osoby w mieszkaniu 34-latka policjanci ujawnili dodatkowo środki odurzające.

22-letni Krystian Ł. już usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. Daniel W. zarzut paserstwa i posiadania narkotyków. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Teraz o wymiarze kary wobec 22 i 34-latka zadecyduje sąd.

ts


 

  • czynności z zatrzymanym podejrzewanmy o kradzież mazdy
  • czynności z zatrzymanym podejrzewanym o paserstwo i posiadanie narkotyków
  • miejsce zatrzymania osób przez policjantów
  • zabezpieczona przez Policjantów mazda 6
  • zabezpieczona przez Policjantów mazda 6