„Zima w mieście” z wołomińskimi policjantami - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Zima w mieście” z wołomińskimi policjantami

Data publikacji 15.02.2017

Bezpieczne ferie to temat przewodni spotkań profilaktycznych, jakie przeprowadzają policjanci z dziećmi spędzającymi zimowy odpoczynek w mieście. Funkcjonariusze, na temat bezpieczeństwa rozmawiali z wychowankami Ośrodka Sportu I Rekreacji Huragan w Wołominie, Zespołu Szkół nr 2 w Kobyłce, Środowiskowego Ogniska Wychowawczego – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Duczkach oraz dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach organizowanych przez szkoły i inne instytucje.

Podczas ferii zimowych na terenie wołomińskich placówek szkolnych, Domów Kultury i ośrodkach sportowych odbywają się spotkania profilaktyczne z policjantami w ramach prowadzonych działań „ Bezpieczne Ferie 2017”.

Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną, podczas trwających na Mazowszu ferii zimowych odwiedziła kilka placówek w tym Ośrodek Sportu I Rekreacji Huragan w Wołominie, Zespół Szkół nr 2 w Kobyłce, Środowiskowe Ognisko Wychowawcze – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Duczkach. Na spotkaniach z dziećmi przypominała im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w kontakcie z osobą obcą oraz agresywnym zwierzęciem a także podczas aktywnego zimowego wypoczynku. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących interesującej pracy policjantów. Każde dziecko zostało zobligowane tez przez funkcjonariuszkę do przestrzegania poznanych zasad związanych z bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu na podwórku, w domu, na stoku i zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Podczas spotkań profilaktycznych policjantka przypominała również o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwracała uwagę na zagrożenie ze strony agresywnych zwierząt.

ts/wz


 

  • spotkanie z policjantką - zima w mieście
  • spotkanie z policjantką - zima w mieście
  • spotkanie z policjantką - zima w mieście