Nietrzeźwy i z narkotykami wpadł w ręce policjantów z Zielonki - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy i z narkotykami wpadł w ręce policjantów z Zielonki

Data publikacji 03.03.2017

19-letniego Kamila K. spacerującego po północy po ulicach Zielonki zatrzymali funkcjonariusze z miejscowego Komisariatu. W kieszeni kurtki oraz w portfelu policjanci ujawnili dwie torebki foliowe z suszem roślinnym. W miejscu zamieszkania mundurowi ujawnili i zabezpieczyli kolejne narkotyki tym razem ponad 53 gramów marihuany. Z blisko 1,6 promilami alkoholu w organizmie chłopak trafił do policyjnej celi. Już został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariuszy z komisariatu w Zielonce kilka dni temu, tuż po północy zauważyli młodego chłopaka w rejonie ulicy Wojska Polskiego. Ten widząc oznakowany radiowóz gwałtownie ruszył i próbował uniknąć spotkania z policjantami. Funkcjonariusze postanowili jednak wylegitymować młodzieńca i sprawdzić. Podczas kontroli jego odzieży i posiadanych przedmiotów w kieszeni kurtki oraz w portfelu ujawnili dwie torebki foliowe zawierające susz roślinny koloru zielonego. 18-latek rozpytany na okoliczność ujawnionych środków oświadczył, że jest to marihuana i należy do niego. Z uwagi na stan nietrzeźwości – blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Policjanci udali się również do miejsca zamieszkania 18-latka do Warszawy. Tam ujawnili kolejne środki odurzające tym razem ponad 54 gramów marihuany. Kamil K. trakcie przesłuchania przyznał się do posiadania wszystkich zabezpieczonych przez funkcjonariuszy narkotyków.

Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ts