Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bił, poniżał, groził pozbawieniem życia rodzicom, trafił do aresztu

Data publikacji 05.06.2017

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 29-letniego Sebastiana P. Mężczyzna od 2007 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze do jakiej doszło pod koniec maja bieżącego roku, podczas której mężczyzna ponownie groził swoim bliskim pozbawieniem życia, umieścili go w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora i sądu rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy 2-miesięczny areszt.

Policjanci z komisariatu w Kobyłce 30 maja bieżącego roku kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten w miejscu zamieszkania swoich rodziców wielokrotnie groził im uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Jego słowa często przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie szarpał, popychał, dusił i bił po całym ciele swoich rodziców. Podczas ostatniej awantury kolejny raz groził najbliższym pozbawieniem życia i niszczył przedmioty znajdujące się na wyposażeniu mieszkania. Dodatkowo 29-latek nie stosował się do wyroku sądu z 2016r nakazującego mu opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z ojcem.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanych i świadków zostały skierowane do prokuratury rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 29-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec Sebastiana P. tymczasowy 2-miesięczny areszt. Może mu grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ts