Wywiadowcy zatrzymali, przewodnik z psem ujawnił skradzione przedmioty - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiadowcy zatrzymali, przewodnik z psem ujawnił skradzione przedmioty

Data publikacji 28.06.2017

Dwóch 26-latków zatrzymali funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wołomińskiej Komendy. Mężczyźni trafili do policyjnej celi w związku z podejrzeniem włamania do samochodów dostawczych, kradzieżą paliwa oraz radia CB, lamp ostrzegawczych i pasów transportowych. Funkcjonariusze przy współudziale przewodnika z psem tropiącym odzyskali skradzione przedmioty oraz ujawnili miejsce ukrycia pojemników z paliwem i innych przywłaszczonych przedmiotów. Jeden z mężczyzn Krystian I. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, drugi po przesłuchaniu został zwolniony.

Funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wołomińskiej Komendy udali się w miejsce, gdzie doszło do włamania do kilku pojazdów dostawczych i kradzieży paliwa, radia CB, lamp ostrzegawczych, pasów transportowych i innych drobnych przedmiotów. Tam szybko ustalili, kto mógł dokonać tego przestępstwa i gdzie osoby podejrzewane o to zdarzenie mogą się znajdować. Już po chwili funkcjonariusze namierzyli dwóch 26-latków. W bagażniku samochodu obok którego stali, policjanci ujawnili część przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Mężczyźni z podejrzeniem dokonania przestępstwa trafili do policyjnej celi.

Wywiadowcy wezwali również na miejsce zdarzenia przewodnika z psem topiącym. Pies podjął trop i doprowadził do miejsca ukrycia kilku pojemników z paliwem spuszczonym ze zbiorników dostawczych samochodów oraz innych skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Krystianowi I. zarzutów kradzieży z włamaniem za co kodeks karny przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony.

ts

  • odzyskane skradzione pzedmioty
  • odzyskane skradzione pzedmioty