Poszukiwany ENA paser wpadł w Radzyminie - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA paser wpadł w Radzyminie

Data publikacji 13.11.2017

Kontrola i legitymowanie przez funkcjonariuszy z Komisariatu w Radzyminie zakończyła się dla 28-latka zatrzymaniem i doprowadzeniem do policyjnej celi. Andrzej D. od września 2017r poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w związku z przestępstwem paserstwa samochodu do jakiego dopuścił się w 2016r na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie realizując w niedzielę czynności służbowe postanowili wylegitymować i dokonać przy jednej z ulic kontroli mężczyzny, który według nich zachowywał się podejrzanie. Sprawdzenie danych osobowych w policyjnym systemie wykazało, że 28-latek był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego w połowie września br. przez Sąd w Gorlitz w Niemczech za czyn jakiego dopuścił się na ich terenie na początku września 2016r. Mężczyzna podejrzewany jest m.in. o paserstwo kradzionej toyoty corolli verso, którą następnie porzucił i usiłował uciekać pieszo, chcąc uniknąć zatrzymania przez policjantów z Niemiec. 29-latek został zatrzymany na terenie kompleksu leśnego w pobliżu autostrady w Gorlitz.

Funkcjonariusze przekazane przez niemiecki Sąd materiały dostarczyli do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która zadecyduje teraz o dalszym losie zatrzymanego Andrzeja D. Zgodnie z postanowieniem Sądu w Niemczech, strona Polska może zadecydować o przewiezieniu 28-latka do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe dni, które pozwolą śledczym na wykonanie z jego udziałem niezbędnych czynności procesowych.

ts