Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał w pociągu podejrzewanego o „wyrwy” torebek

Data publikacji 08.01.2018

Wracając po służbie pociągiem z Wołomina do Warszawy zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który wsiadł do składu z rowerem. Zarówno wygląd zewnętrzna jak i charakterystyczny rower wskazywał, że może to być osoba podejrzewana o tzw. „wyrwy” torebek na terenie powiatu wołomińskiego i Warszawy. Policjant zapamiętał też komunikat przekazany w chwili gdy był w służbie o kradzieży torebki w Zielonce w parku Dębinki, gdzie sprawca poruszał się rowerem i miał zasłoniętą twarz szalikiem. Taki sam szalik miał mężczyzna podróżujący w pociągu. Funkcjonariusz telefonicznie powiadomił komisariat w Zielonce o tym fakcie, sam natomiast przystąpił do zatrzymania osoby. 26-latek nie stawiał oporu, wysiadł z policjantem z pociągu na peron, gdzie czekali już funkcjonariusze z Zielonki. Krystian K. już został przesłuchany, usłyszał w sumie 7 zarzutów kradzieży mienia z czego 4 popełnienia przestępstwa i 3 wykroczenia. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej Komendzie na przełomie grudnia ubiegłego roku i stycznia br. odnotowali na terenie powiatu wołomińskiego kilka zdarzeń dotyczących tzw. „wyrw” torebek. Za każdym razem sprawca podjeżdżał do swojej ofiary rowerem, chwytał za torebkę, którą następnie zabierał i odjeżdżał. Po przejechaniu kilkuset metrów wyciągał z torebek wartościowe rzeczy i pieniądze, resztę przedmiotów wyrzucał. Do takich zdarzeń dochodziło m.in. w Wołominie, Tłuszczu i Zielonce.

To właśnie w Zielonce 2 stycznia kilka minut po 16 w parku Dębinki mieszkanka Warszawy straciła torebkę z zawartością portfela, prawa jazdy i dowodu osobistego. Jak opisała po zdarzeniu mężczyzna ubrany na czarno podjechał do niej na rowerze i wyrwał jej torebkę, po czym odjechał w kierunku ulicy Wolności. Taka informacja trafiła do wszystkich policjantów wołomińskiej Komendy. Jednym z funkcjonariuszy, do których trafił taki komunikat był policjant ogniwa wywiadowczo – patrolowego z Wołomina. Po skończonej służbie udał się na stację kolejową, gdzie wsiadł do pociągu w kierunku Warszawy. W rejonie stacji PKP Kobyłka zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który wsiadł do składu z rowerem. Zarówno wygląd zewnętrzna jak i charakterystyczny rower wskazywał, że może to być osoba podejrzewana o tzw. „wyrwy” torebek na terenie powiatu wołomińskiego, w tym sprawca ostatniej kradzieży sprzed kilku godzin w Zielonce.

Funkcjonariusz telefonicznie powiadomił komisariat w Zielonce o tym fakcie, sam natomiast przystąpił do zatrzymania osoby. 26-latek nie stawiał oporu, wysiadł z policjantem z pociągu na peron, gdzie czekali już funkcjonariusze z Zielonki. Krystian K. już w trakcie zatrzymania przyznał się do kradzieży torebki w parku Dębinki w Zielonce, oraz do kilku innych na terenie powiatu wołomińskiego i Warszawy.

26-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mu łącznie 7 zarzutów kradzieży mienia z czego 4 popełnienia przestępstw i 3 wykroczenia jakich dopuścił się na terenie powiatu wołomińskiego. Dodatkowo funkcjonariusze z komendy na Warszawskiej Pradze Południe przedstawili Krystianowi K. 9 zarzutów kradzieży mienia metoda na tzw. „wyrwę”. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ts/jw

  • policjant z zatrzymanym Krystianem K.