Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Zielonce uratował życie kobiecie

Data publikacji 14.02.2018

Odebrał telefon od mieszkanki Zielonki z informacją, że ta ma depresję i zamierza popełnić samobójstwo. Zaraz po tym kobieta się rozłączyła i nie odbierała telefonu. Policjant pełniący służbę na stanowisku oficera dyżurnego komisariatu w Zielonce szybko ustalił miejsce zamieszkania desperatki, skierował tam policyjny patrol, który zastał niedoszłą samobójczynie. Kobiecie została udzielona niezbędna pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy.

13.02.2018r. około 10:00 do Komisariatu Policji w Zielonce wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Jedna z mieszkanek poinformowała policjanta na stanowisku oficera dyżurnego, że ma depresje i chce popełnić samobójstwo, następnie przerwała rozmowę telefoniczną nie podając adresu pod jakim przebywa.

Podjęta próba ponownego kontaktu telefonicznego policjanta ze zgłaszającą nie przyniosła efektu. Ta nie odbierała ona telefonu. Oficer dyżurny asp. szt. Jarosław Ferenc podjął natychmiastowe działania, w wyniku których ustalił prawdopodobne miejsce, gdzie mogła znajdować się niedoszła samobójczyni i skierował pod ustalony adres policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali tam kobietę, która oświadczyła, że chce popełnić samobójstwo. Na miejsce została skierowana również karetka pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy.

Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu dyżurnego z Komisariatu Policji w Zielonce kobiecie uratowano życie.

ts