POLICYJNE PATROLE ROWEROWE W RADZYMINIE - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

POLICYJNE PATROLE ROWEROWE W RADZYMINIE

Data publikacji 10.04.2019

Na terenie miasta i gminy Radzymin kolejny już rok ruszyły policyjne patrole rowerowe. Policjanci na rowerach pojawiają się w parkach, na uliczkach osiedlowych czyli tam, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem oraz w rejonie akwenów. Taka służba rowerowa sprawdzi się w wielu sytuacjach, szczególnie teraz w okresie wiosennym i letnim. Policjanci nie tylko będą podejmowali interwencje wobec sprawców przestępstw i wykroczeń, lecz również będą mogli nieść szybką pomoc mieszkańcom.

Sezon wiosenny i letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. W wielu miejscach można spotkać także policyjne patrole rowerowe.  Służbę w takiej formie rozpoczęli kolejny już rok funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie. Policjantów na rowerach spotkać będzie  można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, skwerach, a także w okolicach zalewu i innych akwenów na terenie miasta i gminy Radzymin. Kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki miejscowości. Mundurowi nie tylko będą oddziaływać prewencyjnie swoją obecnością,  ich zdaniem będzie również podejmowanie interwencji wobec osób łamiących przepisy. 

Dwa specjalnie oznakowane jednoślady zostały zakupione ze środków finansowych przekazanych przez  Urząd Miasta i Gminy Radzymin. Policjanci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz rozszerzają formy realizowanych zadań. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli także na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Tylko pierwszego dnia służby rowerowy patrol ujawnił dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Radzymina do późnej jesieni.

ts