Wołomińscy policjanci uczestniczą w akcji „Lato w mieście” - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wołomińscy policjanci uczestniczą w akcji „Lato w mieście”

Data publikacji 04.07.2018

Rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich wakacje! Kolonie, obozy, wczasy, wyjazdy do babci lub cioci, wycieczka zagraniczna, to tylko nieliczne formy spędzania wolnego czasu. Dla dzieci, które nie wyjeżdżają z miasta, również przewidziane są liczne atrakcje. Ruszyła już kolejna akcja „Lato w mieście”, a wraz z nią spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi odpoczywającymi na terenie powiatu wołomińskiego. Mundurowi bardzo chętnie angażują się w przedsięwzięcia związane z poprawą bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji.

Pomimo, że rok szkolny się skończył, spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi wciąż trwają. Tylko w ostatnim czasie podinsp. Wioletta Zychnowska ekspert Wydziału Prewencji KPP Wołomin, dzielnicowy rejonu nr 5 w Wołominie sierż. Jacek Dąbrowski oraz przewodnik psa służbowego sierż. szt. Robert Szydeł wraz ze swoim psem „HERA” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kobyłce oraz podopiecznymi Świetlicy Środowiskowej TPD w Duczkach.

Wszystkim zależy: rodzicom, opiekunom, mundurowym, aby odpoczywający uczniowie szczęśliwie i bezpiecznie spędzili wakacje. Dlatego też każde dziecko biorące udział w akcji „Lato w mieście” uczestniczy w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji, podczas którego przypominamy o zasadach;

- bezpieczeństwa w ruch drogowym w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje na drodze”

- użytkowania rowerów, motorowerów, quadów,

- korzystania z kąpielisk w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

- bezpiecznego korzystania z internetu;

- ochrony przez agresywnym psem.

Dodatkową atrakcją dla dzieciaków jest radiowóz policyjny, w którym mogą sprawdzić działanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz spotkania z przewodnikiem policyjnym i jego psem.

Policjanci odpowiadają na liczne i intrygujące pytania dzieci.

ts/wz

  • lato w mieście z wołomińskimi Policjantami
  • lato w mieście z wołomińskimi Policjantami
  • lato w mieście z wołomińskimi Policjantami
  • lato w mieście z wołomińskimi Policjantami
  • lato w mieście z wołomińskimi Policjantami