Bezpieczne wakacje w gminie Dąbrówka z dzielnicową - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje w gminie Dąbrówka z dzielnicową

Data publikacji 10.08.2018

Dzielnicowa z Dąbrówki spotkała się młodymi mieszkańcami gminy – uczestnikami Akcji Letniej zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Dąbrówce. Dzieci czekało wiele radości ale i nauki. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze , jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk czy też jak zachować ostrożność w kontaktach z obcym dorosłym. To kolejne już spotkanie asp. szt. Sylwii Borzymek z dziećmi z terenu gminy, na której jest dzielnicową.

Najmłodsi mieszkańcy gminy Dąbrówka, którzy tę część wakacji spędzają w swoich miejscach zamieszkania, kilka dni temu spotkali się z Policjantką. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Dąbrówce, które w tym roku po raz kolejny zorganizowały „Akcję Letnią”, dzieci poprzez zabawę edukowała asp. szt. Sylwia Borzymek – dzielnicowa z terenu tej gminy.

Mali uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, jak pokonywać przejazd kolejowy, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, jak zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem czy też jak zachować ostrożność w kontaktach z obcym dorosłym. Policjantka przygotowała też szereg konkursów sprawdzających i utrwalających dopiero co zdobytą wiedzie. Dzieci znakomicie odpowiadały na pytania.

Takie pokazy i spotkania stanowią nie lada atrakcję dla dzieci, przybliżają im też pracę policji i skutecznie przekonują, że policjanci są ich przyjaciółmi.

ts

  • bezpieczne wakacje w gminie Dąbrówka z dzielnicową
  • bezpieczne wakacje w gminie Dąbrówka z dzielnicową
  • bezpieczne wakacje w gminie Dąbrówka z dzielnicową