Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali bezpieczeństwo w 3 „Radzymińskim Dniu Zdrowia”

Data publikacji 10.09.2018

W ramach zorganizowanego przez Wojewodę Mazowieckiego, Burmistrz Radzymina oraz Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. - Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, 3 „Radzymińskiego Dnia Zdrowia", policjanci wołomińskiej Komendy – Oficer Prasowy asp. szt. Tomasz Sitek, oraz asp. szt. Robert Bojarski z Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej Policji spotkali się z mieszkańcami powiatu wołomińskiego, gdzie przekazali szczególnie najmłodszym uczestnikom pikniku zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z rozpoczętym rokiem szkolnym oraz zbliżającym się okresem jesienno – zimowym. Nie zabrakło też informacji dla seniorów w tym ostrzegających o oszustwach na ich szkodę.

Wojewoda Mazowiecki, Burmistrz Radzymina oraz Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. - Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej zorganizowali w ubiegłą niedzielę na terenie szpitala w Radzyminie 3 „Radzymiński Dzień Zdrowia”. Do udziału w tej imprezie zaproszeni zostali również policjanci wołomińskiej Komendy. Oficer Prasowy asp. szt. Tomasz Sitek oraz asp. szt. Robert Bojarski z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej Policji czynnie uczestniczyli w pikniku, promując zasady bezpieczeństwa, szczególnie wśród najmłodszych. Policjanci zaprezentowali nie tylko radiowozy policyjne lecz również przejazd rowerem po specjalnie do tego celu przygotowanym miasteczku drogowym.

Dodatkową atrakcja był policyjny pies „Misiek” - maskotka, z którą najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia.

Policjanci chętnie odpowiadali na pytanie dzieci, ich rodziców oraz osób starszych. Były m.in. pytania o kartę rowerową, kiedy dzieci mogą jeździć same po drodze a kiedy z rodzicami, jak zachować się podczas spotkania z agresywnym psem itp. Nie zabrakło też informacji dla seniorów w tym związanych z oszustami metodą na tzw. wnuczka, policjanta czy pracownika administracji. Funkcjonariusze wręczali też dzieciom specjalne odblaski, 10-latkom kodeksy rowerowe, dzięki którym będą mogli przygotować się do egzaminu na pierwsze w ich życiu „prawo jazdy”, które w tym roku szkolnym czeka większość z nich.

To był kolejny piknik, w którym uczestniczyliśmy i promowaliśmy bezpieczeństwo wśród społeczeństwa naszego powiatu.

Poniżej fotorelacja

ts

  • 3 "Radzymiński Dzień Zdrowia" z udziałem policjantów
  • 3 "Radzymiński Dzień Zdrowia" z udziałem policjantów
  • 3 "Radzymiński Dzień Zdrowia" z udziałem policjantów
  • 3 "Radzymiński Dzień Zdrowia" z udziałem policjantów
  • 3 "Radzymiński Dzień Zdrowia" z udziałem policjantów
  • 3 "Radzymiński Dzień Zdrowia" z udziałem policjantów