Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzanego o znęcanie się nad matką i żoną oraz ich pobicie zatrzymał dzielnicowy

Data publikacji 09.11.2018

Dzielnicowy z komisariatu w Zielonce zatrzymał 32-letniego Mikołaja W. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i żoną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Policjanci z komisariatu w Zielonce kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszająca interwencję policyjną kobieta, poinformowała dodatkowo funkcjonariuszy, że w jej domu często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. Jej 32-letni syn, który nadużywał alkoholu nie szczędził nie tylko jej ale również i swojej żonie słów obelżywych lecz groził też uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Wielokrotnie słowa sprawcy przemocy przeradzały się w czyny. Na początki września 32-latek pobił swoją żonę, powodując u niej liczne obrażenia całego ciała, czym spowodował u niej naruszenie czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni. Kilka dni temu używając przemocy poprzez kopanie po całym ciele swojej matki, spowodował u niej nie tylko widoczne wielomiejscowe obrażenia ciała lecz również złamanie kości.

Dzielnicowy miejscowej jednostki zatrzymał mężczyznę i umieścił go w policyjnej celi. Policjanci złożyli też w prokuraturze rejonowej w Wołominie materiały z przeprowadzonego postępowania wobec 32-letniego Mikołaja W. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ts