Od zakłócania ciszy nocnej do zarzutów posiadania narkotyków - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Od zakłócania ciszy nocnej do zarzutów posiadania narkotyków

Data publikacji 09.11.2018

Funkcjonariusze z Zielonki zostali wezwani przez jednego z mieszkańców bloku do młodzieży przebywającej na klatce schodowej, która zakłócała ciszę nocną. Młodzi ludzie mieli się głośno zachowywać i nie pozwalać na sen innym mieszkańcom budynku. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu nie tylko zastali cztery osoby w wieku od 22 do 32-lat, lecz również wyczuli charakterystyczny zapach dla marihuany. Ustalenia jakie przeprowadzili funkcjonariusze wykazały, że środki odurzające posiadał 29-letni Łukasz D. Mężczyzna został zatrzymany. Pozostała trójka została ukarana mandatami karnymi za zakłócanie ciszy nocnej i porządku publicznego.

Policjanci z komisariatu w Zielonce otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z bloków wielorodzinnych. Według zgłaszającego kilka osób miało przebywać po północy na klatce schodowej, głośno się zachowywać, co nie pozwalało na sen również innym mieszkańcom budynku. Funkcjonariusze udali się na miejsce, tam faktycznie zastali czterech mężczyzn w wieku od 22 do 32-lat. Mundurowi wyczuli też silny, charakterystyczny zapach dla palonej marihuany.

Czynności jakie przeprowadzili policjanci wykazały, że środki odurzające używał i posiadał przy sobie 29-letni Łukasz D. Mężczyzna przyznał się, że należą do niego i nabył je dla własnych potrzeb. Z uwagi na popełnione przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Pozostała trójka została ukarana mandatami karanymi za popełnione wykroczenie, zakłócanie ciszy nocnej i porządku publicznego.

Łukasz D. już usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ts