Dozór za uprawianie i posiadanie konopi - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za uprawianie i posiadanie konopi

Data publikacji 08.01.2019

37-latka zatrzymali funkcjonariusze z stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Mężczyzna jest podejrzany o uprawianie konopi innych niż włókniste, przy czym uprawa ta dostarczyła mu ponad 33 gramy ziela konopi innych niż włókniste. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie Kamil W. został objęty dozorem Policji. 37-latek usłyszał już zarzut dotyczący przestępstwa określonego w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii za które może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową stołecznej Komendy uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z domów w Markach mogą być wytwarzane narkotyki. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. Tam w obecności 37-letniego właściciela posesji dokonali przeszukania pomieszczeń. Na poddaszu domu mieszkalnego w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu ujawnili 19 krzewów konopi innych niż włókniste we wczesnej fazie wzrostu. Kolejne 3 krzewy konopi policjanci znaleźli w innym pomieszczeniu usytuowanym na piętrze budynku.

Kryminalni zatrzymali Kamila W. 37-latek już usłyszał zarzuty uprawiania konopi innych niż włókniste, przy czym uprawa ta dostarczyła mu ponad 33 gramy ziela konopi.

Mężczyzna decyzja prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty dozorem Policji. Teraz zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

ts