Kierował pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu

Data publikacji 07.02.2019

Osobowe bmw poruszające się po drodze krajowej nr 50 w miejscowości Wójty zatrzymali do kontroli drogowej funkcjonariusze drogówki wołomińskiej Komendy. Za kierownicą samochodu siedział 28-latek. Policjanci sprawdzili pojazd i kierującego w policyjnej bazie w wyniku czego ustalili, że Mariusz S. posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został skazany wyrokiem sądu w 2013 roku za przestępstwo komunikacyjne, jakiego dopuścił się w 2011r w którym zginął 21-letni pieszy uczestnik ruchu drogowego. Teraz 28-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze wołomińskiej drogówki pełniąc służbę w rejonie drogi krajowej nr 50 zwrócili uwagę na bmw, które postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Pojazd został zatrzymany, za kierownicą siedział 28-latek. Mundurowi sprawdzili bmw oraz kierujące w policyjnej bazie. W wyniku tego okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mariusz S. został w 2013 roku skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo komunikacyjne, którego dopuścił się w 2011r. Wówczas też, kierując osobowym mercedesem potrącił 21-letniego pieszego uczestnika ruchu drogowego, któremu nie udzielił pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o ten czyn Mariusza S. i doprowadzenia go przed oblicze sądu.

Teraz 28-lakowi może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ts