Służby pomogły zaginionemu w lesie mężczyźnie - Aktualności - KPP w Wołominie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Służby pomogły zaginionemu w lesie mężczyźnie

Data publikacji 08.11.2019

Wspólne dziania funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej doprowadziły do odnalezienia 68-letniego mężczyzny, który wyszedł na grzyby i zagubił się w lesie, w którym utknął na terenie torfowiska. Cały i zdrowy został przewieziony do miejsca zamieszkania. To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy służb ratowniczych przy działaniach związanych z poszukiwaniami zaginionych osób.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy zostali powiadomieni przez Straż Pożarną z Wołomina o mężczyźnie, który miał telefonicznie przekazać informację, że znajduje się w lesie koło Wołomina, do którego udał się na grzyby, lecz utknął na terenie torfowiska i nie mógł się z niego wydostać. Zadaniem policjantów było ustalenie miejsca pobytu zaginionego. Jeden z funkcjonariuszy prewencji po uzyskanych informacjach szybko ustalił, gdzie zagniony może się znajdować.

Funkcjonariusze Policji, Strażnicy Miejscy i Straży Pożarnej udali się w miejsce, gdzie mężczyzna mógł się znajdować i tam zastali 68-latka. Ten faktycznie utknął w podmokłym terenie – torfowisku, z którego szybko został wydobyty. Na miejsce wezwano zespół medyczny, który przebadał mężczyznę. Stan zdrowia pozwolił na przewiezienie go do miejsca zamieszkania.

To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy służb ratowniczych przy działaniach związanych z poszukiwaniami zaginionych osób.

asp. szt. Tomasz Sitek/ms